Ana Sayfa » Ekonomi » Kahta Ziraat Odasında Toplantı

Kahta Ziraat Odasında Toplantı

Kahta Ziraat odası ev sahipliğinde yapılan toplantıda GAP BKİ Bölge Müdürlüğü ile GAP TEYAP Projesi kapsamında protokol imzalayan çiftçi örgütleri bir araya gelerek

 
 
Kahta Ziraat Odasında Toplantı

 

Adıyaman’da Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmeti veren GAP TEYAP ile işbirliği protokolü imzalamış olan Ziraat Odaları ve Birlikler tarafından Koordinasyon Kurulu kuruldu.

Kahta Ziraat odası ev sahipliğinde yapılan toplantıda GAP BKİ Bölge Müdürlüğü ile GAP TEYAP Projesi kapsamında protokol imzalayan çiftçi örgütleri bir araya gelerek Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmetlerinin daha etkin yürütülmesi adına bu yapılanma gerçekleştirildi.

Bundan sonraki süreçte tarımsal yayım ve danışmanlık adına yapılacak olan tüm faaliyetlerin kurul kararı ile tüm üyelerle birlikte gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

Kahta Ziraat Odası, Besni Ziraat Odası, Gölbaşı Ziraat Odası, Tut
Ziraat odası, Adıyaman Arı Yetiştiricileri Birliği ve Kahta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği koordinasyon kurulu üyeli olarak kuruldu.

Kurul Başkanlığına Kahta Ziraat odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu
Turanlı, Başkan Yardımcılığına Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birlik Başkanı Mehmet Sena Yıldırım seçildi.

Kurul Sekterliğini Kahta Ziraat Odası Tarım Danışmanı Mutlu Şahin yürütecek.

Kurul toplantısına Besni Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven, Adıyaman Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Öztürk, Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatin Rüştü Zorlu Turanlı, Kahta Sert Kabuklu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Sena Yıldırım, GAP TEYAP Adıyaman Sorumluları Bünyamin Aslan ve Faruk Alan, Gölbaşı Haydarlı Köyü Muhtarı Bektaş Tatar,
Kahta Ziraat Odası Yönetim Kurulundan Nezif Şahin ve Cihan Çelebili katıldı.

Kurul Adıyaman’da çiftçilere yönelik demonstrasyonlar, teknik geziler, Köy toplantıları, panel, konferans ve çalıştaylar, çiftçi bilgilendirme toplantıları ve tarımsal projeleri birlikte planlayarak yürütecek.

Tarım Danışmanları ve Teknik Elemanlara yönelik faaliyetler de yine kurul tarafından planlanarak yürütülecekler.
Her ay farklı bir çiftçi örgütünün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan toplantılar, tarımsal sorunların tespit edileceği ve bu sorunların çözüm yollarını masaya yatıracağı toplantı şeklinde yapılacağı bildirildi.
Kurul, Adıyaman’da Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmeti veren çiftçi örgütlerinin  GAP TEYAP ile işbirliği protokolü imzalamış olması şartıyla yeni üye kabulünü gerçekleştireceği ifade edildi.

 


 
 
28 Şubat 2018 Çarşamba 16:55
Okunma: 1760
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık