Ana Sayfa » Gündem » Emniyet müdürü kürsüye bayrak öperek geçti

Emniyet müdürü kürsüye bayrak öperek geçti

Kahta'da düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İl Emniyet Müdürü kürsüye çıkınca önce asılı duran bayrağı öptü sonra kürsüye geçti.

 
 
Emniyet  müdürü  kürsüye  bayrak  öperek geçti

 

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  Polis Teşkilatının  Kuruluşunun 173.yılı Münasebetiyle  düzenlenen  programa  konuşmacı olarak katılan İl Emniyet Müdürü kürsüye çıkınca  önce asılı duran  bayrağı öptü sonra kürsüye geçti.

Kahta Kaymakamlığı, Kahta Belediye Başkanlığı,  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Kahta İlçe Temsilciliği ve  Kahta  Gençlik Merkezi  tarafından  Kültür  Sitesi  konferans  salonunda ‘’Ölürsek Cennet Bizim Kalırsak Vatan Bizim'' adlı  program  düzenlendi.

Yoğun  katılım gösterildiği program  saygı  duruşu  ve  İstiklal  Marşının okunmasıyla  başladı. Açılış  konuşmasını    Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Başkanı  İdris  Toprak yaptı.

Toprak  konuşmasında,  bu ülkenin  temel  taşlarından  olan Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 173.yılında bir  araya  gelmenin mutluluğunu  yaşadıklarını,  bu  teşkilatın  bünyesinde  vatan, bayrak için görev yaptığı sırada  şehit  olanları  rahmet  andığını  dile  getirerek,  bu ülkenin  Polis  teşkilatına  minnettar  olduğunu  söyledi.

Daha sonra  konuşmacı olarak  kürsüye  çıkan Adıyaman İl Emniyet Müdürü  Metin Alper,  sahnede  asılı duran  bayrağı  öperek  kürsüye  geçti.  İl  Emniyet  Müdürü Alper’in  bu hareketini  sahnedekiler  alkışladı.

Alper,  konuşmasına   önce Şehit  olan tüm  güvenlik güçleri mensuplarını  anarak  başladı.  Bu  camiada  görev yaptığı  için çok mutlu olduğunu dile  getiren  Alper,  tüm güvenlik güçleri  mensupları gibi  en büyük  arzularının şehit  olmak olduğunu  söyledi.

Ülkede  giderek  herkes  tarafından  büyüyen  bayrak  ve vatan sevgisinin kendilerini  çok mutlu ettiğini,  70  yaşında  bir  Adıyamanlı ninenin  sokakta  bulduğu  Türk Bayrağını  alıp  evine  asmasının  her şeyi  çok iyi  anlattığını  söyledi.

Program  daha  sonra Türkiye  birincilikleri  olan  hafızların Kur’an-ı Kerim tilavetini okumaları, şiir  ve ezgilerin okunması ve  iki yıl önce Diyarbakır'ın Çınar İlçesinde Bölge Trafik Denetleme Şube Amirliğine bölücü terör örgütü mensuplarının yaptıkları hain saldırı sonucu şehit olan Polis Memuru Nazif Kaplan’ın abisine, Kahta  Belediye Başkanı Abdurrrahman Toprak'ın İl Emniyet Müdürü  Metin Alper'e  hediye  takdim etmesiyle  son buldu.

Haber:İsmail Kaya-Kahta Haber
 
 
10 Nisan 2018 Salı 18:13
Okunma: 690
 
Yorumlar


Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Yazarlar
< >
 
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
 
 
Kurumsal

Okuyuculardan Gelen Haber

Yaşam

Kahta Emlak

Gündem

Teknoloji

Siyaset

Kültür-Sanat

Dünya

Son Dakika

Ekonomi

Spor

Yerel Haberler

Sağlık

Özel Haberler

Medya

Eğitim

Yukarı Çık