Öldürülen Melek Aslan'ın annesi Adile Aslan, "Ben şimdi hangisine yanayım anam, Meleğimem mi , Mustafa’ya mı yanayım. Ciğerimi yaktınız yavrum.''
Biri mezara  biri  hapishaneye   gitti

Genç kızın bana evinde Kürtçe ve Türkçe ağıtlar yükseldi.Kahta  İlçesine bağlı  Erikdere köyünde taziyelerini kabul eden Melek  Aslan'ın  babası Hasan ve annesi  Adile Aslan'ın evinde Kürtçe ve Türkçe ağıtlar yükseldi.

Anne Adile Aslan, "Ben şimdi hangisine yanayım anam, Melek'ime mi, Mustafa’ya mı yanayım. Ciğerimi yaktınız yavrum. Buna sebep olanlar da yansın. Meleğim nerdesin, niye gelmiyorsun, evim yandı sen yoksun yanımda; kuzum, ceylanım nerdesin gel annene. Üzerine yorgan örteceğime toprak örttüm, buna sebep olanlar Allah'ından bulsunlar."dedi.

Cinayetin azmettiricisi Diyarbakır'a getirildi

Cinayetin azmettiricisi olan Orhan Vatansever, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından oluşturulan özel ekip tarafından Sakarya'nın Serdivan İlçesinde adresinde gözaltına alındı. Gözaltına alınan Orhan Vatansever, polis tarafından Diyarbakır'a getirildi. Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne götürülen Vatansever'in sorgulamasında Melek Aslan ile ciddi bir ilişki yaşadığını ve evlenmeyi düşündüğünü ancak aldatıldığı için hayal kırıklığı yaşadığını söyledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-10-25 16:49 tarihinde yayınlandı. 4097 Defa okundu.