Kahta ilçesinde 56 saat sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla birlikte şehrin değişik kısımlarındaki 26 noktada denetimler devam ediyor.
Kahta'da 26 noktada denetim

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında, İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile Türkiye genelinde 12 Şubat 2021 Cuma günü saat 21.00’dan itibaren başlayarak 15 Şubat 2021 Pazartesi saat 05.00’da sona erecek olan ve 56 saat süren sokağa çıkma kısıtlaması Kahta’da da başladı.

Kısıtlamanın başlamasıyla Kahta İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şehrin farklı noktalarında oluşturulan 26 noktada 70 personelin görev yaptığı denetimler başladı.

Kahta İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından uygulama noktalarında araçlar durdurularak kontrolleri yapıldı. Yapılan kontrollerde sürücülerin izin belgeleri kontrol edilerek, maske ve kurallara uymaları hususunda uyarılarda bulunuldu. İzin belgesi olmadığı halde dışarı çıkarak kısıtlamayı ihlal edenlere ise cezai işlem uygulandı.

Kontrollerde kısıtlama haricinde asayiş, narkotik ve terörle mücadele ekipleri ayrıca denetim gerçekleştirdiler. Emniyet yetkilileri, denetimlerin sıklaşacağını, sadece hafta sonu değil, hafta içi akşam saat 21.00’dan sonra yapılan denetimlerin de aynı şekilde devam edeceğini ifade ederek, vatandaşlara kurallara uymaları hususunda uyarılarda bulundular.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-02-13 22:15 tarihinde yayınlandı. 3326 Defa okundu.