Adıyaman'ın Kahta ilçesinde son günlerde hırsızların bir kaç bahçenin çit telini çalması güvenlik güçlerini harekete geçirdi.
Kahta'da bahçe çit teli çalındı

Edinilen bilgiye göre, Kahta ilçesi Çobanlı mahallesinde  bulunan bağ, bahçe ve tarladan çit teli gibi malzemelerin çalındığı ihbarını alan Kahta  İl Jandarma Komutanlığı konuya ilgili çalışma başlattı. 

Jandarma bahçelerde inceleme yaptı, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Bahçe çit tellerinin çalınmasından büyük bir utanç duyduğunu belirten M.İ. ''Bir  hafta içerisinde  hem benim hem de komşumun çit telleri sökülerek çalındı. Bahçeye gelirken gördüğüm manzara karşısında insanlık adına utandım. Gece geç saatlerde  bir bahçenin tellerini çalmak, onu götürüp  satmak kadar gayri ahlaki bir şey yoktur. Umuyoruz güvenlik güçleri onları yakalayacak ve halk onların yüzünü  görecektir.''

Bahçe çit teli çalınan Z.A. ise bahçe tellerini çalanların bir an önce yakalanmasını, bu ve buna benzer  malzemelerin alıp satıldığı hurdacılarda mutlaka  güvenlik kamerası  olması gerektiğini dile getirdi.

Ayrıca son bir  ay içerinde  Karşıyaka ve Yeni mahalle de  iki evin bahçe giriş demir kapısının  çalındığı haber  merkezimize  geldi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-06-04 09:55 tarihinde yayınlandı. 1417 Defa okundu.