Besni İlçesi Güneykaş köyü sınırları içerisinde meydana gelen sıralı (3) hırsızlık olayı ile alakalı iki kişi yakalandı.
Millet  Can Derdinde  Onlar...

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde bulunan Besni İlçesi Güneykaş köyü sınırları içerisinde meydana gelen sıralı (3) hırsızlık olayı ile ilgili yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde;

Besni İlçe Güneykaş köyünde I.A. isimli şahsın bahçesinde (1) adet balyoz, (1) adet manivela, H.Ç. isimli şahsın evinde (180) kg inşaat demiri ve F.H. isimli şahsın bağ evinde (200) kg inşaat demiri çalındığı ihbarı alınmıştır. 

Hırsızlık ihbarı alan Adıyaman İl Jandarma ekipleri ve Jandarma Suç Araştırma  Timlerinin (JASAT)  yaptıkları çalışmalar neticesinde aynı gün Besni Merkezde ikamet eden S.A. ve H.B. isimli şahısların hırsızlık olayı gerçekleştirdiğini tespit etmişlerdir. Cumhuriyet Savcılığından alınan arama kararına istinaden Jandarma tarafından şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan arama sonucunda (80) kg inşaat demiri, (1) adet balyoz ve (1) adet manivela şahısların ikametinde yapılan arama neticesinde ele geçirilerek mağdurlara teslim edilmiştir. 

S.A. ve H.B. isimli şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli işlem yapılmak üzere gözaltına alındı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-25 13:39 tarihinde yayınlandı. 2997 Defa okundu.