Kahta ilçesinde bir araya gelen gençler Zalim Mısır başkanı Sisi'nin askeri darbesinden sonra zindanlarda direnen ve mahkemede hayatını kaybeden eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi andı.
Gençlerden Dikta Sisi'ye  Tepki

Kahta  Hak  Eğitim ve Yardımlaşma Derneği  tarafından Karşıyaka   mahallesinde  açılan Mekan  Kitap  Kafe  gençleri  Mısır  eski  seçilmiş tek  Cumhurbaşkanı  Muhammed  Mursi'nin şehadetini  anmak ve zalim Sisi'yi  lanetlemek  için basın açıklaması  düzenledi.

Kitap Kafe  önünde  yapılan açıklamayı  dernek  üyesi  Mustafa  Bozan  okudu.

''“Onlar ki, malum insanlar kendilerine “Bakın, düşmanlarınız size saldırı için toplandı, onlardan korkun!” demişlerdi de, işte bu onların imanını artırmış ve şöyle cevap vermişlerdi: “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!”  (Al-i İmran, 173)

Allah’ı vekil edinerek son mahkemesinde Kur’an’ın bu ifadeleriyle haykırmıştı zalimlerin yüzüne korkusuzca Muhammed Mursi.

Mısır'ın 2012 yılında seçimle göreve gelen ilk lideri Muhammed Mursi, seçilmesinden bir yıl sonra küresel güçlerin desteğiyle darbe yapan ordu tarafından devrilmişti.

Sisi'nin 3 Temmuz 2013'te yönetime el koymasından sonra, Mursi tek kişilik hücrede tam bir izolasyona tabi tutulmuş ve cunta tarafından Mayıs 2015'te ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Davada 16 kişi de idam cezası almıştı.

Zalim cunta tarafından yıllardır zindanlarda tutulan Muhammed Mursi, yapılan işkenceler ve temel insani ihtiyaçlarının kısıtlanması neticesinde,

Mısır devlet televizyonunun haberine göre, ‘mahkeme salonunda geçirdiği baygınlığın ardından’ şehitlik makamına erişmiştir.

İnandığı davadan ödün vermeyen, bu uğurda bir hayat süren, şehitligini yaşam biçimine yansıtan, asrın firavunlarına İzzetli bir duruş sergileyerek boyun eğmeyen, zalim cuntalar karşısında İslami duruşuyla bütün ümmete şehitliğin destanını yazan güzel insan sen artık özgürsün..

  Mücadelesine layık bir şekilde uğurlamak ve onu unutmamak nesilden nesile şehadetin en güzel örneği olarak anlatmak , arkadaşlarının devam ettirdiği direnişine omuz vermek de bizim boynumuzun borcudur. 

  Allah'a verdiğin sözde durdun biz şahidiz.. 

Zalimler için yaşasın Cehennem..''

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-06-18 11:26 tarihinde yayınlandı. 3997 Defa okundu.