Hamas ile İslami Cihad, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz’un vefatı dolayısıyla telefonla taziyelerini bildirdi.
HAMAS Taziye Mesajı Yayınladı

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz’un vefatı dolayısıyla HAMAS yetkililerinden Sami Ebu Zuhri ve Münir Said, Filistin İslami Cihad temsilcisi Fehmi Kenan ve Filistin Alimler Birliği Başkanı Nevaf Tekruri, HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarını telefonla arayarak taziyelerini bildirdi.

Vefat eden Yavuz için bir taziye mesajı da Hamas Genel Merkezinden geldi. Hamas mesajında, "HÜDA PAR Genel Baskan Yardımcısı kardeşimiz, Mehmet Yavuz hocanın vefat haberini aldık. Rabbimiz kendisine gani gani rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah. Ailesine, çocuklarına, dava arkadaşlarına Allah (celle celaluhu) sabır ihsan eylesin." ifadelerine yer verildi.

1948 Filistin İslami Hareketi Başkanı Şeyh Raid Salah da sosyal medya hesabı üzerinden Yavuz için bir taziye mesajı yayımladı.

Salah, mesajında, "2015 yılı Türkiye ziyaretimizde bizleri Ankara'da ağırlayan HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz kardeşimin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Cenab-ı Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve Hüda Par camiasına başsağlığı dilerim."

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-10 14:29 tarihinde yayınlandı. 6100 Defa okundu.