Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Afrika'da ikinci su kuyusunu açtı.
Kahta'dan Afrika'ya Bir Yudum Su

Kahta ilçesinde öğrencilerin cep harçlıklarıyla 'Bir Yudum Su Bin Tebessüm'  başlattıkları  proje kapsamında Nijer'dee su kuyusu açıldı.

Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ilçede bulunan diğer öğrenciler ile bir araya gelerek Nijer'de yaşayan çocukların susuz kalmaması için İyilik Der'in 'Bir Yudum Su Bin Tebessüm' projesine destek verdi.

Öğrenciler  daha önce düzenledikleri kermes  ve yardım kampanyaları ile   burada   yaşayan insanlara yardım etmek amacıyla  800 kişinin sudan faydalanacağı  Gaya bölgesinde su kuyusu açtırdı. Fakat  öğrenciler bununla  yetinmedi ve çalışmasına devam etti. Bu seferde 820 kişinin sudan faydalanabileceği ikinci  su kuyusunu Doso bölgesinde açtırdı.

 İyilik Der Kahta Temsilcisi Ekrem Kılınç, "Uluslararası yardım kuruluşu olan İyilik Der'in Kahta Temsilciliği olarak öğrencilerimizin bu projeye olan takdiri ve teveccühü bizleri bu konuda daha da ümit var kıldı. Öğrencilerin bu tür yardım projelerine destek vermesi onlardaki sosyal sorumluluk bilincini de geliştirdiğine inanıyoruz. İnşallah su kuyusu sayımızı artıracak çalışmalara imza atarız" şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-09-26 10:51 tarihinde yayınlandı. 9103 Defa okundu.