İsrail polisinin, işgal altındaki Kudüs'ün Eski Şehir bölgesindeki Mescid-i Aksa'da cemaate saldırması Adıyaman’ın Kahta ilçesinde protesto edildi.
Kâhta'dan İsrail Zulmüne Tepki

Adeviye bulvarı  üzerinde bir araya gelen kalabalık, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla İsrail aleyhinde sloganlar attı.

Burada  açıklama yapan Kahta İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Osman Dündar, Siyonist terör örgütü İsrail’in, Müslüman toplulukları Kudüs hassasiyetini tekrardan tazelendiği bugünde, kutsalımız olan Mescid-i Aksa’ya haince ve teröristçe saldıralar düzenlemekte çekinmediğini, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa, peygamberler şehri Kudüs ve bereketli Filistin toprakları işgal altında olduğunu söyledi.

Dündar açıklamasını şöyle sürdürdü:

‘’İşgalciler, bu topraklara nasıl geldilerse öyle de gidecekler. Mescid-i Aksa Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Kudüs tüm Müslümanların ortak sorunudur. Kudüs coğrafyamızın ayrılmaz bir parçasıdır. Çünkü Kudüs demek; Mekke demektir, Medine demektir.Kudüs demek; Şam, Bağdat, Kahire demektir. Kudüs demek; Meşhed, Kum, Tahran demektir.Kudüs demek, Diyarbakır, Ankara, İstanbul demektir.

Biz biliyoruz ve inanıyoruz ki; Kudüs’e sahip çıkmak, Bağdat’a, Şam’a, Tahran’a, Beyrut’a, Kahire’ye ve Mekke’ye sahip çıkmaktır.Biz biliyoruz ki; Kudüse sahip çıkmak, Müslüman, ya da değil, tüm mazlumların dertleriyle dertlenmektir.

Terör örgütü İsrail Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan söküleceği, sökülüp atılacağı günler Allahın izniyle çok yakındır.Bölgeye ve dünyaya huzur ancak bu şekilde gelecektir. Bundan sonra söz bitmiştir artık. Bu zalimlere anladığı dilde konuşma vaktidir.’’

Bir an önce TBMM ile  İslam İşbirliği Teşkilatının toplanması sağlamlamalı ve ordumuzun teyakkuz haline geçmesi gerektiğini kaydeden Dündar,

Milyonlarca Kudüs gönüllüsü olarak yola çıkmaya, Mescid-i Aksa için kanlarını akıtmaya ve canlarını vermeye hazır olduklarını, son siyonist ölünceye kadar mücadeleye devam edeceklerini belirerek İsrail ‘in Mescid-i Aksa’ya yapmış olduğu haince saldırılarını kınadıklarını söyledi.

Daha sonra kilometrelerce oluşturulan yüzlerce  araç kent  merkezinden Kahta Küçük Sanayi Sitesi  yol ayırımına kadar korna çalarak slogan atarak konvoy oluşturdu.

Protestoya  AK Parti Adıyaman Milletvekilleri  Ahmet Aydın, İbrahim Halil  Fırat, İl Başkanı Mehmet Dağtekin , İlçe Başkanı Bedir Yeni, siyasi  parti temsilcileri, Stk temsilcileri  ve çok sayıda  vatandaş katıldı.

 

Araç konvoyuna destek evlerinin balkonundan vatandaşlardan alkış çalarak geldi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-05-12 20:21 tarihinde yayınlandı. 6705 Defa okundu.