Kahta ilçesinde bir okuldaki duyarlı öğretmen ve öğrencilerin Afrika’daki su kıtlığına çare üretmek için başlattığı proje amacına ulaştı.
Öğrenciler'den   Afrika'ya  Su Kuyusu

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  bir okuldaki duyarlı öğretmen ve öğrencilerin Afrika’daki su kıtlığına çare üretmek için başlattığı proje amacına ulaştı.

Sınıflara kumbara dağıtılarak başlayan proje 3 günlük kermes ve diğer okullara yardım zarflarının dağıtılıp toplanmasıyla tamamlanıyor.

            Sınıflarda dağıtılan kumbaralara yoğun ilgi gösteren öğrenciler daha sonra Yüzüncü Yıl Parkı’nda yapılan kermese de büyük katkı verdiler. Üç günlük kermes sonunda kuyunun parası tamamlandı.

Kahta  Ebu Sadık  Anadolu İmam Hatip lisesinde  düzenlenen  törenle su kuyusu için toplanan  20 bin lira İYİLİKDER Kahta temsilcisi Ekrem Kılınç’a teslim edildi.

            Proje ile ilgili bir açıklama yapan Ebu Sadık AİHL müdürü Mehmet Doğan, bu yapılan  başarının ilk olmadığını, daha  öncede  öğrencilerin çalışmaları sonucu  Afrika’da  kuyu  açtıklarını, çok sayıda  yetim ve öksüzün yüzünü güldürdüklerini, Filistin’de  ki  öğrencilere  yardımlar  gönderdiğini  kaydetti.

Okul müdürü yardımcısı ve aynı zamanda İYİLİKDER gönüllüsü Muhammet Yetiş şunları söyledi:

            ‘’Bu projenin başından itibaren bizlere her türlü desteği veren ilçe Milli Eğitim müdürü sayın İbrahim Halil Tunçmen’e ve yine desteğini esirgemeyen okul müdürümüz Mehmet Doğan’a öncelikle teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu hayırlı çalışmada görev alan; başta teklifi yapan Yasemin Tekbaş hocamıza, projenin koordinatörlüğünü yapan müdür yardımcımız Mahmut Çelebi’ye, kermeste yoğun çaba gösteren Narin Kılınç hocamıza ve adını zikredemediğimiz idareci, öğretmen, veli ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Allah hepsinin hayırlarını kabul etsin. Daha nice güzel ve hayırlı çalışmada ter dökmeyi nasip etsin.’’

            İYİLİKDER Kahta başkanı Ekrem Kılınç ise sunları  söyledi.  ‘’Bu güzel ve hayırlı çalışmada Afrika’daki mağdur; bir damla suya bile muhtaç kardeşlerimize yardımcı olmak, onların yüreğine ve diline bir damla su serpmiş olmak büyük bahtiyarlık; ancak bizim bir başka kazancımız öğrencilerimize/çocuklarımıza hayır yapmayı, empatik bakmayı, mazlumun yanında olmayı, paylaşmayı, kardeşliği, diğergamlığı ve daha nice güzel duygu ve hasleti yaparak-yaşayarak öğretmiş olmaktır. Ne mutlu sadece kendisi için yaşamayıp; başkaları için de yaşamayı bilenlere, becerenler. İyilik seven  öğretmen, öğrenci ve  halkımız olduğu  müddetçe  bu  gibi iyilik  faaliyetlerine devam edeceğiz.’’

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-09 10:52 tarihinde yayınlandı. 4582 Defa okundu.