Rus terörist, Albay Yuri Budanov’u öldürerek cezalandıran Çeçen savaşçı Yusuf Temirbulatov, esir tutulduğu Rus hapishanesinde şehit oldu.
Temirkhanov şehit oldu

2000 yılında, 15 yaşındaki Çeçen kızı Elza Kungayeva’ya tecavüz ettikten sonra öldüren üniformalı Rus terörist, Albay Yuri Budanov’u öldürerek cezalandıran Çeçen savaşçı Yusuf Temirbulatov, esir tutulduğu Rus hapishanesinde şehit oldu.

Rus yetkililerin ölüm sebebi olarak kalp krizi açıklaması yapmalarına rağmen açıklama inandırıcılıktan çok uzak olarak değerlendiriliyor, çünkü Yusuf Temirkhanov daha önce de Rus askerler tarafından zehirlenmişti.

Çeçenistan yasta…Yusuf Temirkhanov şehit oldu.

Rus Çeçen savaşında, Rus generali Budanov, bir köye baskın yapar, bir eve girer, evdekilere insanlık dışı muamelede bulunur, baskından aile kurtulur ve İsviçreye yerleşir, bu ailenin 15 yaşındaki küçük kızı, o baskın sırasında Budanov tarafından tecavüz uğrar, işkence bununla bitmez, Budanov tecavüz ettiği küçük bedenin kemiklerini paramparça edip bir mezara gömer.

Aile yüreklerinde bu acıyla İsviçre’ye yerleşir.

Çeçen Rus savaş biter, kızın katili Budanov savaş suçundan yargılanır, ancak serbest kalır.

Şehit Yusuf Temirkhanov, hunharca öldürülen Çeçen kızının kanını yerde bırakmaz. Budanov serbest kaldıktan bir kaç gün sonra peşine düşer, katil generalin kaldığı Moskova’daki evin önünde öldürür.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-08-05 11:43 tarihinde yayınlandı. 2138 Defa okundu.