Kahta Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Nijer'de yaşayan çocuklar için cep harçlıklarından artırarak su kuyusu açtırdı.
Yüreğinizden öpüyoruz  gençler

Öğrenciler, Nijer'de su sıkıntısı yaşayan çocuklar için ailelerinden ve arkadaşlarından nakdi yardım topladı. İlçe merkezinde açtığı açtıkları kermes ile hayırseverleri, yardım kampanyasına destek olmaya davet etti.

Toplanan yardım paraları yurtdışında içme suyu sıkıntısı yaşanan bölgelerde su kuyusu açan İyilik ve Yardımlaşma Derneği Kahta ilçe temsilciliğine teslim edildi. Kahta İyilik  Der tarafından açılan su kuyusuyla yaklaşık 650 kişinin bulunduğu köy içme suyuna kavuştu.

Türkiye'den binlerce kilometre uzaklıkta bulunan hayrattan yararlanan Nijer'li çocukların suyla buluşması ise duygulandırdı.

Dünya üzerinde yaklaşık 1 milyar insanın açlık ve susuzlukla mücadele ettiğini belirten Proje sorumluları "öğrencilerimize dünyada açlık ve susuzlukla mücadele eden ülkeler hakkında sık sık bilgi veriyoruz. Öğrencilerimiz, bu tür zorluklarla mücadele eden insanlara yardım etmek istediklerini söyledi. Bizler de 'Bir Yudum Su Bin Tebessüm' isimli projemizi hayata geçirdik. Projeye destek olmak amacıyla öğrencilerimiz gönüllü olarak çalıştı. Öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projesini ailelerine ve arkadaşlarına anlatarak yardım talep etti. Projeye 1 lira ile destek olanda oldu daha fazla tutar ile destek olan oldu. Ama tutarı bizim için önemli değil. Önemli olan projeye destek olmaları ve insanlara yardım etmeleridir. İleriki günlerde 2. Kuyu açma çalışmalarımız başlayacak.

Öğrencilerimizle birlikte yürüttüğümüz projemize destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen'e, okul idarecilerimize, öğretmen arkadaşlarımıza ve katkı sunan tüm hayırseverlere teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, bu tür sosyal sorumluk projelerinin yaygınlaştırılması gerektiğini kaydederek  başta öğrenciler olmak üzere hayırseverlere, projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

İyilik Der  Kahta  Temsilcisi  Ekrem Kılınç, orada  yaşadığı duyguları  anlatamayacak  kadar  güzel olduğunu,  su  akarken  oradaki çocukların gözlerindeki  sevinç ifadelerinin beyinlerinde  asla  silinemeyeceğini, bu gibi  etkinliklere  devam edeceklerini kaydetti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-08-17 10:03 tarihinde yayınlandı. 8997 Defa okundu.