ÖSYM tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS) sonuçlarında başarılı olan öğrenciler, ödüllendirildi.
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

ÖSYM tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS) sonuçlarında başarılı olan öğrenciler, ödüllendirildi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya, ÖSYM tarafından yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı(LYS) sonuçlarında Kahta ilçesinde ilk 3’e giren öğrencileri makamında kabul ederek tebrik etti.

 

 

Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, ilçedeki eğitim başarısını artırmaya yönelik çalışmalarla ilgili faaliyetlerin meyvesini vermesinden ötürü mutlu olduğunu belirterek, “Bu tür başarıların devamı ve artması için herkesin eğitime destek vermesi gerekiyor. Çocuklarımızı en güzel şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Onlar yarınlarda ülkemizin çeşitli konumlarında çalışacak. Ülkemizi en iyi yerlere getireceklerine inanıyorum. Öğrencilerimizin, öğretmenlerini sevmeleri  önemli bir husustur. Öğrencilerimiz, öğretmenleri sever ise eğitim daha verimli geçiyor. Öğretmenlerimizin fedakarlığı, öğrencilerimizin başarılı olmasında büyük rol oynuyor. Geleceğin teminatı olan çocuklarımız için öğretmenlerimizden bu konuda fedakarlıklar bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Öğrenciler,  ise  başarılarını öğretmenlerinin ve ailelerinin verdiği desteğe borçlu olduğu söyleyerek hepsine  teşekkür ettiler.

 

Kaymakam Ahmet Gazi Kaya, yapılan konuşmaların ardından başarılı olan öğrencileri tebrik ederek hediyelerini takdim etti.

 

Kaymakamlık makamında gerçekleşen ödül törenine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Öztürk, Kahta Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Onur, Kahta Fen Lisesi Müdürü Emre Erdem ve başarılı olan öğrenciler katıldı.

 

ÖSYM tarafından yapılan LYS sonuçlarına göre ilçe bazında Serhat Ertem birinci, Abuzer Ferit Aslan ikinci olurken Yusuf İslam Çiçek ise üçüncü oldu.

 

Öte yandan Türkiye sıralamasında da derece giren Serhat Ertem sayısal puan sıralamasında 2674’üncü, Eşit Ağırlık sıralamasında Abuzer Ferit Aslan 3132’inci, sayısal puan sıralamasında Yusuf İslam Çiçek ise 3195’üncüsü oldu.

LYS tercih sonuçlarına göre Serhat Ertem İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini, Abuzer Ferit Aslan Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanırken Yusuf İslam Çiçek ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

 

 

 İsmail Kaya-Kahta Haber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-07 13:13 tarihinde yayınlandı. 1288 Defa okundu.