2021 Eğitim Öğretim Yılı Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanması ile Kahta Özel Batışehir Koleji’nde başarı coşkusu yaşandı.
BATIŞEHİR KOLEJİ’NDE LGS COŞKUSU

Batışehir Koleji olarak; 6 Haziran'da yapılan ve Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde öğrencinin girdiği LGS sınavında öğrencilerin büyük çoğunluğunun istediği okula girebildiğini belirten Genel Müdür Abdurrahman Bozkurt, "İlçemizde bulunan tüm okullar içinde Fen ve Anadolu Liselerine %60 öğrenci yerleştirme oranı ile okulumuz ilçemizde birinci olmuştur. Başta öğrenci, öğretmen ve velilerimiz olmak üzere okulumuzda başarının geleneksel hale gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Liselere Geçiş Sınavı sonuçlarının açıklanması ile  Özel Batışehir Koleji’nde başarı coşkusu yaşandı. 6 Haziran'da yapılan ve Türkiye genelinde 1 milyonun üzerinde öğrencinin girdiği LGS sınavında öğrencilerin büyük çoğunluğunun istediği okula girebildiğini belirten Abdurrahman Bozkurt, “Toplam 26 öğrencimiz LGS sınavına girdi ve 15 öğrencimiz Fen Liseleri ve Proje Okullarına yerleşti. Bu Başarıyı yakalamamızda başta öğrenci, öğretmen ve velilerimiz olmak üzere okulumuzda başarının geleneksel hale gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

             2020-2021 eğitim öğretim sürecinin pandemi dolayısıyla daha zorlu geçtiğini belirten Kahta Özel Batışehir Koleji Ortaokul Müdürü Mustafa Turhan ise “LGS maratonunda genel mevcudunun yüzde 60’ının sınav başarısı ile okullara yerleşmiş olması bizi gururlandırdı. Batışehir Koleji olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılından günümüze kadar yüzlerce öğrencimizi Kahta Fen Lisesi ve civar illerdeki Fen Liseleri, Proje Okulları ve nitelikli Anadolu Liselerine gönderdik. Özellikle önceki yıllara göre azalan ve katılım seviyesinin 1 milyon 200 bin civarında olduğu LGS sınavında, soruların hepsini doğru cevaplayan öğrencilerin sayısının 97 olduğu açıklandı. Böyle bir durumla karşılaşılınca Yüzde 10’luk dilime 8 öğrencimiz ile katılmamız bizleri oldukça mutlu etmektedir. kahta ve çevre illerdeki Fen liselerini kazanma başarısı gösteren öğrenci sayımız genel mevcudumuza göre yüzde 60 bandına gelmiştir. Öğrencilerimizin sene başından itibaren bu zorlu süreçte kat ettikleri mesafe bizi fazlasıyla gururlandırmaktadır. Önceki yıllarda kurumumuzun gösterdiği başarıları devam ettirdiğimiz için oldukça huzurluyuz” dedi.

Dört yıl önce Kahta’da hizmete giren okulumuz 4500 m2 kapalı alan ve 3500 m2 açık alan ile tüm kademelerin bir arada bulunduğu tek okuldur. Futbol, basketbol ve voleybol sahaları, kapalı spor salonu, konferans salonu ile görsel sanatlar, müzik, robotik kodlama, teknoloji ve tasarım, el sanatları atölyeleri ve laboratuvarlar ile Kahta’ya tam donanımlı modern bir kolej kazandırdık.

          

 Yabancı dil ağırlıklı, sosyal ve sportif faaliyetlerle eğlenceli öğrenme ortamı oluşturulan kolejimizde, Anasınıfı, ilkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi olmak üzere tüm kademelerde öğrenci kayıtlarımız başlamıştır.

Sabah saat 08:30 ile 17:00 arası, öğrencilerimiz tam gün ders görmekte olup, bu derslerimizi öğrencilerin özel yetenek ve ilgi alanları dikkate alınarak kulüp çalışmaları ile desteklenmektedir.

 Alanında tecrübeli eğitim personeli ile birebir takviye dersler, kaynak kitap ve deneme sınavları ile çocuklarımıza ferah ve güvenli bir eğitim-öğretim ortamı sunuluyor. 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-07-26 23:47 tarihinde yayınlandı. 5525 Defa okundu.