Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Rehber Öğretmenlere çözüm odaklı terapi eğitimi verildi.
Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Rehber Öğretmenlere çözüm odaklı terapi eğitimi verildi.

Rehber Öğretmenler, öğrencilerde yaşanan davranış bozuklukları ve dikkat eksikliği gibi konulara yönelik kısa sürede çözüm bulmalarına imkan sağlayan ‘Çözüm Odaklı Terapi’ eğitimiyle bilgilendirildi.

Rehber öğretmenlerin olaylar karşısında çözüm odaklı çalışmalarını güçlendirmek amacıyla ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından İpek Yolu Kalkınma Ajansına ‘Çözüm Odaklı Terapi’ eğitimi programı sunuldu.

İpekyolu Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen proje doğrultusunda 2 grup halinde rehber öğretmenlere 3 gün boyunca eğitim verildi.

Uzman Psikolog Raşide Yılmaz, çocuk ve gençlerde yaygın olarak görülen davranış bozukları ve bunların çözümüne yönelik yöntemler hakkında rehber öğretmenlere 3 gün boyunca teorik ve uygulamalı eğitim verdi. Yaklaşık 90 rehber öğretmenin katıldığı eğitim programına katılan rehber öğretmenlere ‘Çözüm Odaklı Terapi’ eğitim sertifikaları verildi.

Eğitimi oldukça faydalı bulduğunu belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen,

“ilk emri oku olan Kutsal Kitabımız insanı sürekli ilme, eğitime ve kendini geliştirmeye teşvik eder. Değişimin çok hızlı yaşandığı çağımızda inisiyatif alma, hızlı ve etkili kararlar verebilmek giderek daha çok önem kazanıyor. Çağımızın gerektirdiği koşullara yönelik Rehber Öğretmenlerimize, öğrencilerimizin yaşayabileceği davranış bozukluklarının çözümüne ve eğitim kalitesini artırıcı yöntemlerin bulunduğu bir eğitim programı hazırladık. Öğretmenlerimizi yeni gelişen eğitim metotları, hızlı ve etkili terapi metotları ile donatarak öğrencilerimize ve çevresine daha faydalı olacakları kanaatindeyim.

Projenin uygulanmasında Uzman Psikolog Raşide Yılmaz’a ve projenin hazırlanmasında ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi Yetkilisi Lütfü Başlı ile emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-07 20:44 tarihinde yayınlandı. 2084 Defa okundu.