Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2019/1 Özel Çağrı kapsamında Damlacık Ortaokulunun hazırlamış olduğu "İyiliğe Gönüllü; Sporla Daha Güçlüyüm" projesi hayata geçirildi.
Damlacık Ortaokulu Projesi Hayata  Geçirildi

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2019/1 Özel Çağrı kapsamında Damlacık Ortaokulunun hazırlamış olduğu "İyiliğe Gönüllü; Sporla Daha Güçlüyüm" proje açılış  programı  yapıldı.

Proje Koordinatörü ve Okul Müdür Yardımcısı Ferit Kaya yaptığı  açıklamada:  "Türkiyede yaklaşık 25 bin başvuru içerisinde kabul edilen 1001 proje içindeyiz.

 Ayrıca Adıyaman geneli kabul edilen 9 projeden biri bizim projemiz . Proje kapsamında 120 öğrenci etkinliklerde görev alıp katılım gösterecek. Eş zamanlı olarak risk grubunda bulunan öğrencilere de sportif eğitim verilecek olup sporla daha güçlü bir kişilik kazanılması ve özgüven sağlanması hedeflenmektedir. Ayrıca ağaç dikme etkinliği ve Safvan Bin Muattal Ziyareti gezisi yapılıp Cami içi ve etrafı temizlenecektir. Bu faaliyetler ile çocukların doğa ve toplumsal duyarlılığı arttırılıp,  İyilik yapmanın vereceği mutluluk ile gelecekte de bu tür faaliyetleri yapmaya gönüllü olmaları amaçlanmaktadır" dedi. 

İlçe Kaymakamı Saadettin Doğan proje  açılış programında yaptığı konuşmada: " Özellikle köy okullarının bu şekilde projelerde bulunması ve öğrenciler üzerinde iz bırakacağına inandığı bu etkinliklerin yapılmasından dolayı Damlacık Ortaokulu öğretmenlerini tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum " dedi. 

Tanıtımın ardından okul bahçesinde Kaymakam Saadettin Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İ. Halil Tunçmen , Kurum Amirleri Öğretmenler ve öğrenciler tarafından fidan dikildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-03-12 12:37 tarihinde yayınlandı. 6440 Defa okundu.