Kahta'nın ilk Özel Fen Lisesi olma ayrıcalığını elde eden Özel Lider Enderun Fen Lisesi öğrencilerine ilk karne vermenin heyecanını yaşadı.
Enderun Lisesinde  İlk Karne Heyecanı

Kahta'nın ilk Özel Fen Lisesi olma ayrıcalığını elde eden  Özel Lider Enderun Fen Lisesi Kurucusu Abuzer Gül öğrenciler için düzenlenen karne töreninde şunları söyledi:

 İlk hedefimiz Kahta'nın en iyi öğretmen kadrosunu bir araya getirip ilk Özel Fen Lisesini kurmaktı.

Şimdi çocuklarınızın geleceği emin ellerde. Eğitim - öğretim camiası olarak Enderun ismini markalaştırdık ve Kahta'da bir ilk olan marka tescili olan ilk kurum olduk. Başarıya giden en donanımlı okul olarak yeni dünya sistemini Kahta'ya getirdik.  

Özel Lider Enderun Fen Lisesi, başta Adıyaman olmak üzere ülkemizde eğitimde mükemmelliğin simgesi olmayı hedeflemektedir. Yenilikçi ve dinamik müfredat, öğrencilerin gerekli beceri ve yeteneklerle donanmış, ülkemizde çeşitli platformlarda sosyal, bilimsel, ticari, eğitsel ve kültürel alanlarda rol alan, topluma katkısı olan vatandaşlar ve liderler olarak yetişmelerini sağlar. Bu düzeyde seçkinliğe sahip olabilmek için, Özel Lider Enderun Fen Lisesi yetenekli ve motivasyonu yüksek lise öğrencilerine tüm alanlarda üstün başarı kazandırabilecek güçlü bir akademik program sunar. Kurumumuz, her öğrenciye farklı bakış açılarını ve görüşleri irdeleme becerisini ve kendi görüşlerini inançla, kararlılıkla ve saygıyla ifade etme gücünü kazandırmaya çalışır. Bu becerilerle Özel Lider Enderun Fen Lisesinden mezun olacak öğrenciler, geniş ve incelikli bir bakış açısına sahip olurlar.

Özel Lider Enderun Fen Lisesi öğretmenleri, derslerde ve ders dışında öğrencileriyle özenle çalışarak, onların empati, doğruluk ve sorumluluk alma hasletlerini geliştirmeyi hedeflerken, tüm öğrencilerin demokratik özgürlüğün sorumluluk alma, başkalarına saygı ve topluma özverili hizmet anlamına geldiğini fark etmelerini sağlarlar. Öğretim programı ve ders dışı etkinlikler aracılığıyla, öğrencilerin kendi seçtikleri alanlarda başarılı olmaları ve liderlik yapmaları için gereken yetkinlik, tutum ve olgunluk seviyeleri geliştirilir.

Özel Lider Enderun Fen Lisesi yüksek akademik standartları ve kaliteli öğretim programıyla üstün bir eğitim modeli sunarak Türkiye’ye hizmet etmeyi hedefler, öğrencilerini yaşadıkları toplumda liderlik görevi almak ve bulundukları topluma katkıda bulunmak üzere hazırlar, fen bilimleri, beşerî bilimler ve ders dışı etkinliklerin denge içinde olduğu bir müfredat programı sunar ve öğrencilerinden özgürlüğün getirdiği sorumlulukları üstlenmelerini, okul yaşamının her alanında çok çalışmalarını, doğruluk ilkelerine uygun davranmalarını bekler.

         Özel Lider Enderun Fen Lisesinde bu değişimleri yakalayabilen, üç boyutlu düşünebilen öğretmenler, öğrencilerini, yaşadıkları çağa göre değil, yaşayacakları çağa göre hazırlamaktadırlar. Yapmış olduğumuz özgün proje tabanlı öğrenme modeliyle yoluna devam eden Kurumumuzda her konu yaparak yaşayarak öğrencilere aktarılmaktadır.

İşte Özel Lider Enderun Fen Lisesi bütün bunları dert edindiği ve ülkemiz için mutlu bireyler yetiştirerek sağlıklı toplumları oluşturmak için kuruldu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-17 23:56 tarihinde yayınlandı. 5089 Defa okundu.