Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geleneksel olarak düzenlenen İngilizce Dil Festivalinde Çıralık Köyü Ortaokulu öğrencisi büyük başarı göstererek ikinci oldu.
Evde Kürtçe, Okulda Türkçe, Yarışmada  İngilizce

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen EDEB Projesi kapsamında düzenlenen İngilizce Dil Festivali şarkı kategorisinde  evde  Kürtçe, okulda Türkçe  konuşan Çıralık Ortaokulu 8/A sınıfı öğrencisi Nuriye Dilan Fırat İngilizce  şarkı  yarışmasında Kahta ikincisi oldu.

Okul Müdürü Mehmet Karan, bu gururu okula yaşatan  öğrenciye ve onu hazırlayan İngilizce Öğretmeni Rukiye Çelik' e teşekkür etti.

Kahta Gazi Ortaokulu Çok Amaçlı Salonunda düzenlenen geleneksel İngilizce Dil Festivalinde öğrenciler, hazırladıkları İngilizce şarkı ve skeçler ile yabancı dil öğrenmenin kolaylığını gösterdi. İngilizce Dil Festivalinin birinci basamağında öğrenciler, ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünce belirlenen İngilizce kitabı okuduktan sonra sınava girerek bilgilerini test etti. Yabancı dil bilincini oluşturmak adına düzenlenen İngilizce Dil Festivalinin 2. basamağında ise yaklaşık 30 okuldan katılan öğrenciler, öğrendikleri İngilizce dili ile topluluk önünde konuşma, İngilizce şarkı ve İngilizce skeçlerle birlikte sahne performansını birleştirerek yeteneklerini sergiledi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-20 21:43 tarihinde yayınlandı. 3293 Defa okundu.