Adıyaman’ın Kahta ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilçe protokolü emekli öğretmen ev gazeteci rahmetli Haci Bozkurt’un mezarını ziyaret ederek dua etti.
Hacı Bozkurt  Mezarı Başında  Anıldı

Kahta’da 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle kutlama törenleri corona virüs tedbirleri kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Resmi törenin ardından Kahta Kaymakamı Abdil Koç, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ve beraberindeki heyet, Kahta’da uzun süre öğretmenlik ve öğretmenevi müdürlüğü yapan ve yaklaşık 40 yıla yakın gazetecilik yapan rahmetli Haci Bozkurt’un mezarını ziyaret ederek dua ettiler.
Kahta Kaymakamı Abdil Koç, mezarlıkta okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualardan sonra yaptığı açıklamada; “Bu anlamlı günde vefat eden öğretmenlerimizi de unutmak istemedik. Kendilerine dua edip, Allah’tan rahmet dilemek istedik. Rahmetli Haci Bozkurt ile tanışma fırsatımız olmadı. Ben Kahta’ya yeni atanmıştım ve sanırım o günlerde rahmetli de corona virüs hastalığına yeni yakalanmıştı. Kendisini tanıma fırsatım olmadı ama çevreden edindiğim ve basından takip ettiğim kadarıyla yıllarca Kahta’ya hizmet etmiş öğretmen, öğretmenevi müdürü ve ayrıca usta bir gazeteciymiş. Bu anlamlı günde kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine de sabırlar diliyorum” dedi.
Rahmetli Haci Bozkurt’un oğlu Faruk Bozkurt ise, bu anlamlı günde mezarı başında babasını anmaya geldikleri için Kahta Kaymakamı Abdil Koç, Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ve beraberindeki heyete teşekkür ettiğini ifade etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-11-24 16:43 tarihinde yayınlandı. 3477 Defa okundu.