Kahta Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Ahşap Boyama ve Vernikleme ve Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama kursları açıldı.
Halk Eğitim Meslek Kapısı  Oldu

Kahta Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde  çalışan öğretmenlerden  Şadiye Uluçay’a Ahşap Boyama ve Vernikleme Elemanı, Suna Armağan ve Hatice Tunçmen’e Ev Tekstili Ürünleri Hazırlama kurslarını açtı.

Kurslarda  el emeği göz nuru çok harika ürünler kursiyerlerimiz tarafından yapıldı. Şadiye Uluçay’ın  kursunda ahşaptan çok farklı desen ve güzellikte ürünler ortaya çıktı. Bunun yanı sıra bazı kursiyerlerimiz rölyef sanatının tüm inceliklerini kullanarak harikulade tablolar yapılmaya devam ediliyor.

Bu kurslarda eğitim gören  genç kızlar  k çeyiz eşyaları, yatak, yorgan,yastık örtüleri kursiyerlerimiz tarafından yapıldı.

   Ayrıca plastik poşete hayır uygulamasını sonuna kadar destekleyen kursiyerlerimiz bu amaçla Pazar fileleri yaptılar.

Kurum Müdürü Ramazan Güllü; ’Kurslarımıza katılımın çok olması ve çok sayıda farklı ürünün ortaya çıktığını görmek bizleri çok mutlu ediyor. Yakın zamanda bu ürünlerimizi düzenleyeceğimiz sergiyle tüm Kahta halkının beğenisine sunacağız. Halk Eğitimi Merkezi kadınlarımızın ikinci evidir. Burada kadınlarımız hem üretiyor, hem sosyalleşiyor, hem de her gün yeni bilgiler ediniyor.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-17 10:20 tarihinde yayınlandı. 2729 Defa okundu.