Kahta Halk Eğitim bünyesinde açılan resim kursunda eğitim gören kursiyerler başarılı olarak Üniversiteli oldular.
Halk Eğitim'den Üniversiteye

Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen Güzel Sanatlara hazırlık kursu sayesinde 7 kursiyer sınavlarda başarılı olup Güzel Sanatlar Fakültesi Resim iş Öğretmenliği Bölümüne  yerleştiler.

Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün öğrenciler için açmış olduğu ücretsiz Güzel Sanatlara hazırlık kursundan büyük bir başarı elde edildi. Kurs sayesinde 8 öğrenciden 7'si yapılan yetenek sınavlarını başarı ile geçerek farklı üniversitelerin Güzel Sanatlar ve Resim iş Öğretmenliği bölümlerine yerleşme başarısını elde etti.   

 Konuyla  ilgili  açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fahri Doğan,’’ Kurslarımıza katılım gösteren kursiyerlerin farklı üniversitelerin açmış olduğu yetenek sınavlarında başarılı sağladığını söyledi. Kurs sayesinde öğrencilerimizin elde etmiş olduğu bu önemli başarı bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. DYK sayesinde gençlerimizi üniversitelere hazırlayıp yerleşmelerine yardımcı olurken özel yetenekten de elimizden gelen tüm imkanları kullanarak, gençlerimizin eğitimine katkıda bulunuyoruz. Bu başarıları arttırmak için bu tür kursların düzenlenme  devam edeceğiz. Gayret göstererek kursa devam eden ve bunun sonucunda büyük başarı elde ederek üniversite hayaline kavuşan tüm gençlerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca kursun açılmasında emeği geçen kurum çalışanlarına ve kurs öğretmenimiz Nurettin Baştürk ’e  emeklerinden dolayı teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum" diye konuştu.

Elde edilen başarının önemine vurgu yapan Resim  Hazırlık Kursu öğretmeni Nurettin Baştürk başarının tesadüf olmadığını, sıkı bir çalışma, emek ve gayretin bir sonucu olduğunu ifade etti..

KAZANAN KURSİYERLER

Birgül TÜFEK  Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği

Muttalip KAZAN Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği

Yasemin YAVAŞCAN Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği

Yusuf TUNCER Binali Yıldırım Üniversitesi Resim Öğretmenliği

Zeynel AKATAY Adıyaman Güzel Sanatlar Lisesi

H. Hüseyin SİVİL Erzurum Güzel Sanatlar Fakültesi

Berfin EROĞLU Aksaray Üniversitesi Resim iş öğretmenliği

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-10-04 09:20 tarihinde yayınlandı. 1529 Defa okundu.