Kahta Hürriyet İlkokulu öğretmenleri ‘GestaltEducation Course’ projesi kapsamında Avrupa’daeğitim alanında yapılançalışmaları inceliyor.
Hürriyet İlkokulu, Avrupa’da

Kahta Hürriyet İlkokulu, Ulusal Ajans tarafından desteklenen ERASMUS+ programına “GestaltEducation Course” adlı proje ile başvuruda bulundu.

Yapılan değerlendirme sonucunda 2018 teklif çağrısı döneminde hazırlamış oldukları projeyle başarılı bulunan 8 kişilik proje ekibi Hollanda’nın Eindhoven kentinde 9 günlük eğitim programına katıldı.

Proje kapsamında Holllanda’nın Eindhoven kentinde eğitim öğretim kurumlarını inleyen öğretmenler, buradaki eğitim çalışmalarını, işleyişlerini yerinde görerek ve aldıkları kurs ile kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlıyor.

 

Burada alacakları kurs ve inceleme ziyaretleri ile eğitimde farklı bir bakış açısı kazanacaklarını belirten Kahta Hürriyet İlkokulu Müdürü Ali İhsan Köroğlu,  “Avrupa’da eğitim alanındaki yenilikleri ve işleyişleri yerinde görme imkanına sahip olduk. Kişisel ve mesleki eğitim çalışmalarımıza büyük katkılar sağladığına inanıyoruz. Tek amacımız çocuklarımıza daha iyi bir öğrenme ortamı sağlamak. Bu ortamın oluşması için biz öğretmenlerin üzerine hiçbir görev ve sorumlulukta kaçınmayacağız. Burada edindiğimiz tecrübeleri öğretmen arkadaşlarımız ile paylaşarak memleketimizde ve ülkemizde kullanabileceğimiz metotlar üzerinde çalışacağız” şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-04-30 15:07 tarihinde yayınlandı. 2639 Defa okundu.