Etwinning projesi kapsamında Kahta Hürriyet İlkokulunda öğrencilere Müzecilik ve Müze Eğitimi verildi.
İlkokulda Müzecilik ve Müze Eğitimi

Etwinning projesi kapsamında Müzecilik ve Müze eğitimi verilecek olan okullar, yöresel ürünleri bir biriyle paylaştı. Proje sorumluları, bulundukları ilin kültürünü ve tarihini temsil eden ürünleri, proje kapsamında kurulan okul müzelerine katkıda bulundu.

Türkiye’nin dört bir yanından kültürel ve tarihi eserlerin sergilendiği Kahta Hürriyet İlkokulunda öğrenciler, görerek ve dokunarak öğrendi.

Zengin envanteriyle tarih öğretime ilgiyi artıran müzede öğrencilerin bir tarihçi gibi geçmişi daha iyi anlamalarına imkan sağlandı.

 

Proje kapsamında öğrencilerin görerek, işiterek ve dokunarak öğrenme faaliyetlerini bir arada yaşadıklarını belirten Kahta Hürriyet İlkokulu Müdürü Ali İhsan Köroğlu,

“Projemizde, müzede çok yönlü ve etkili öğrenmenin önemine vurgu yapılmaktadır.Müzeler, mantık, gözlem, hayal gücü ve beğeni duygusunun oluşmasına ve gelişmesine katkıda bulunabilecek yaygın eğitim kurumlarıdır. Öğrencilerimiz kesinlikle müzelerde bulunmalıdır.Öğrencilerimiz, Müzelerin geçmişin geleceğe aktarımında yol gösterici olduğunu fark edecektir.Sanat, Tarih ve Kültür nesnelerini yakından tanıyarak onları yorumlama ve değerlendirmede kullanacaklardır.Müzede öğrenme kapsamında, müzelerin sınıf ortamında sağlanamayan veya ortaya çıkarılamayan yetenek ve becerileri ortaya çıkarmadaki rolü fark edilecektir”

 

Proje çalışmalarını inceleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, projenin yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-01-13 16:05 tarihinde yayınlandı. 2288 Defa okundu.