Kahta Eğitim, Çevre, Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (KAHÇEV) Başkanı Muhittin Kucak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu kitap kampanyasına kitap bağışında bulundu.
KAHÇEV’den Kitap Desteği

Kahta ilçesinde akademik başarı ve sportif faaliyetlerin artırılmasına yönelik desteklerini esirgemeyeceklerini belirten KAHÇEV Başkanı Muhittin Kucak, kitap okuma kültürünün artırılması konusunda imkanlar dahilinde her türlü projeye destek olacaklarını kaydetti.

 

Kitap okuma kültürünün artırılması konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen Ufka Yolculuk Yarışmaları hakkında bilgi veren Ufka Yolculuk ilçe Koordinatörü Muhittin Kucak, “İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkin kategorilerinde düzenlenen yarışmalarımıza dileyen herkes başvurabilir. 17 Ocak Pazartesi günü başlayan başvurular 18 Nisan 2022 Pazar günü saat 20.00’de sona erecektir. Katılımcılar 17-18 Nisan 2022 tarihinde yapılacak olan 1. Aşama sınavına internet ortamından girebilecekler. 2 aşamadaki yarışmalar ise 22 Mayıs 2022 tarihinde düzenlenecek.

 

İlkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, ‘Elma Dersem Düşün’, ortaokul kategorisinde ‘Eyvah! Ceviz Çatırdıyor’, lise ve yetişkin kategorilerinde ise ‘Düşün! Bir de Sağlıklı Düşün’ kitaplarını okuyarak hazırlanacaklar. Yarışmalarda dereceye giren yarışmacılara nakdi ödül takdim edilecek.”

 

Ufka Yolculuk İlçe Temsilcisi Muhittin Kucak, yarışmalarda desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli’ya teşekkür plaketi takdim etti.

 

Ziyaretten duyduğunu memnuniyeti belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, okul kütüphanelerine kitap bağışında bulunan KAHÇEV Başkanı Muhittin Kucak’a, dernek çalışanlarına ve hayırseverlere teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-02-25 14:52 tarihinde yayınlandı. 1585 Defa okundu.