Kahta Bilim ve Sanat Merkezi Kahta Meslek Yüksek Okuluna ziyaret gerçekleştirdi.
KAHTA BİLSEM ETKİNLİKTEN ETKİNLİĞE KOŞUYOR

Etkinlikte Kahta Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet İNAN öğrencilerimize kurumdaki atölyeleri gezdirerek her atölyede yapılan çalışmalar hakkında öğrencilerimize bilgiler verdi. Kurum bahçesinde tarla bitkileri üzerine uygulamalı eğitim yaptırdı. Öğrencilerimizle soru cevap şeklinde şöylesi gerçekleştirdi.
Kurum öğrencilerimizle birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 4007 TÜBİTAK bilim şenliğine katıldık. Fuardaki stantları gezerek çeşitli etkinlikler yaptık. Daha Kaptan Yüksek Mühendis Sinan YİRMİBEŞOĞLU tarafından kutup araştırmaları ile ilgili sunum yapıldı. Öğrencilerimize kutuplarla ilgili ilginç bilgiler verildi. Soru cevap bölümünden sonra etkinlik sona erdi.
               Kahta BİLSEM Müdürü Murat ASLAN ‘’ Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin bilime olan merak duygusunu geliştirip hayal dünyalarını zenginleştiriyor. Yaparak yaşayarak öğrenmelerini sağlıyor. Bilim dünyasındaki önemli akademisyenleri rol model almalarına katkıda bulunuyor. Etkinlikler için  KAHTA MYO Müdürü Prof. Dr. Mehmet İNAN , Kaptan Yüksek Mühendis Sinan YİRMİBEŞOĞLU ve Kahta BİLSEM Öğretmenlerine teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.’’

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2023-05-07 18:18 tarihinde yayınlandı. 714 Defa okundu.