Kahta Halk Eğitim Merkezi tarafından bir aylık sürede açılan 7 Kur'an-ı Kerim kursunda 119 kursiyer eğitim görüyor.
Kahta HEM  7 Kur'an kursu açtı.

Kur'an-ı Kerim kurslarıyla ilgili bilgiler veren Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Fahri Doğan, "Okulların kapanmasıyla beraber 6 Kur'an-ı Kerim Elifba okuma biri çocuklarımız için etkinliklerle Kur'an-ı Kerim eğitimi olmak üzere 7 adet kurs açtık. Halk Eğitimi Merkezi olarak yaz kursları kapsamında İngilizce, Bilgisayar İşletmenliği, Resim, Halk Oyunları, Futbol ve Voleybol kursları açtık. Halkımızın ihtiyaç duyduğu tüm alanlarda kurs açmaya çalışıyoruz. Her kurs talebine ivedilikle cevap veriyoruz.’’

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen;’’Öğrencilerimizin Kur’an’ı, temel dini bilgileri öğrenmeleri, millî ve manevi değerlere sahip olmalarını önemsiyoruz ve bu alanda kurs açılmasını desteklediklerini ifade etti.

Kahta Eğitim ve Kültür Derneğinde açılan kursları, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, ilçe Müftüsü Rıfat Çevik, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fahri Doğan  ziyaret ederek kursiyerlere kitap ve çeşitli hediyeler verildi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-07-19 16:45 tarihinde yayınlandı. 3082 Defa okundu.