Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) Merkez İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Koordinatörlüğü, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti.
KAHTA MEM’E ZİYARET

Gerçekleşen ziyarette MEB Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Koordinatörü Özkan Avcı, MEB Sivil Savunma Genel Koordinatörü AsefKaygusuz, ve beraberindeki heyet Kahta İlçesindeki okul ve kurumlarda iş sağlığı ve güvenliği, sivil savunma, afet ve acil durumlar ile koruyucu güvenlik hizmetlerini yerinde inceledi.

Seferberlik ve koruyucu güvenlik hizmetlerini inceleyen heyet, okul ve kurumlarda denetleme ve rehberlik çalışmaları gerçekleştirdi.

 

Bu kapsamda Adıyaman il merkezi ile Kahta, Besni, Gölbaşı ve Tut ilçelerinde belirlenen okullarda denetleme ve rehberlik çalışması düzenleniyor. Denetimler sonucu Adıyaman İlindeki İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmaları takdirle karşılanarak ve Sivil Savunma alanındaki çalışmaların geliştirilebileceği vurgusu yapıldı.

 

Merkez İşyeri Sağlık ve Güvenlik Koordinatörü Özkan Avcı ve MEB Sivil Savunma Genel Koordinatörü Asef Kaygusuz ile beraberindeki heyet İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek Şube Müdürleri Abdurrahman Yılmaz, İsmail Öner ve Mehmet Bayram’dan İlçedeki İş Sağlı ve Güvenliği gibi konularda bilgi aldı.

 

İSO 18001 İş Sağlı ve Güvenliği yönetim standartlarında Türkiye’de okul sayısı bakımından Adıyaman’ın birinci olduğu kaydeden Adıyaman Milli Eğitim İSG koordinatörü Metin Akdoğan, “Okullarımız iş sağlığı ve güvenliği konusunda Türkiye’de birinci durumda. Okullarımızdaki bu başarı her geçen gün her gün daha ileri gitmektedir. Bu hususta bizlere yardımcı olan başta il Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz olmak üzere bütün ilçe Milli Eğitim Müdürlerimize, il, ilçe Şube Müdürlerimize, Okul ve Kurum İdarecilerimiz ile İSG uzmanlarımıza teşekkür ederiz dedi.

 

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-10-08 08:53 tarihinde yayınlandı. 1645 Defa okundu.