Kahta'ya bağlı Eskitaş Köyü Şehit Nihat Deniz ilkokul ve ortaokulda görev yapan beş gönüllü öğretmenin bir araya gelerek, sosyal paylaşım sitelerinde yaptıkları çalışma ve duyurular ile hazırlanan sosyal sorumluluk projesi olan “Bir El Uzanır Bana” ile çok sayıda öğrenciye, kitap, oyuncak ve gıda yardımı yapılıyor.
Kahta'da “Bir El Uzanır Bana” bir iyilik projesi

Adıyaman’ın Kahta ilçesi kırsal okullarda görev yapan öğretmenler tarafından köy okulunda okuyan öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak, toplumsal alanda bir farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen “Bir El Uzanır Bana” iyilik projesi ile yüzlerce öğrencinin yüzünü güldürmeye devam ediyorlar.

İlçeye bağlı Eskitaş Köyü Şehit Nihat Deniz ilkokul ve ortaokulda görev yapan beş gönüllü öğretmenin bir araya gelerek, sosyal paylaşım sitelerinde yaptıkları çalışma ve duyurular ile hazırlanan sosyal sorumluluk projesi olan “Bir El Uzanır Bana” ile çok sayıda öğrenciye, kitap, oyuncak ve gıda yardımı yapılıyor.

Proje hakkında Kahta Haber  muhabirine bilgi veren proje sorumlusu Deniz Özger, hayata geçirdikleri bu proje değerlerine sahip çıkan, milli ve manevi değerlerle donatılmış bir nesil yetiştirmek, hem de geleceğe iyilik tohumları ekerek yarına umutla bakabilmek adına bu iyilik projesini başlattıklarını söyledi.

Özger, Öğretmenliğin sevgi, fedakarlık, emek ve gayret isteyen bir meslek olduğunu kaydederek şunları söyledi:

‘’Öğretmenlik bir yaşam biçimidir ve büyük bir sorumluluk ister. Nasıl ki toprağa atılan bir tohum onlarca, yüzlerce yeni tohum için kendini feda ediyorsa öğretmenlik de yeni nesiller için fedakarlık gerektirir. Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda projemizi geliştirdik.

Proje kapsamında öncelikle bir ihtiyaç haritası çıkardık. Çalışmalarımızı sosyal medya aracılığı ile duyurduk. Gerek çevremizden gerek il dışından çok güzel dönüşler aldık. Bu dönüşler sayesinde yüzlerce minik yüreğin elinden tutabildik, hayallerini gerçekleştirdik. Şu ana kadar yüzlerce öğrenciye kitap, kırtasiye malzemeleri, giyim, oyuncak gibi birçok alanda destekte bulunduk. Bugün de yaklaşık 200 ailemize gıda paketi desteğinde bulunmaya devam ediyoruz.’’

Temel ihtiyaçları karşılanan ilk defa hediye alan, ilk defa pasta yiyen çocukların mutluluğunu görmek projemizin en güzel sonucu olduğunu ifade eden Özger, bu mutluluğun tarifinin olmadığını, yüzlerini görmediği, Uzak diyarlardan kendilerine el uzatan, gönül veren, destek çıkan koca yürekli insanlara teşekkür ettiğini söyledi.

Okul Aile Birliği Başkanı Sabri Çoban: Ben okul aile birliği başkanıyım. Okulumuzda çok güzel çalışmalar yürütülmektedir. Öğretmenlerimiz yaptığı bu projelerle çok kısa bir sürede 7’den 70’e herkesin gönlünü kazandılar. Çocuklarımıza öz evlatlarıymış gibi yaklaşarak hiçbir konuda geride durmadılar. Onun için çok şanslıyız. Kendilerine teşekkür ederiz.

 

 

Öğrenci velisi Mustafa Alagöz: Öğretmenlerimiz her zaman evlerimize kadar gelirler, kapı kapı dolaşıp bir ihtiyacımız var diye sorarlar. Maddi durumu yetersiz olan öğrencilere destek çıkıyorlar. Allah kendilerinden razı olsun. Şimdiye kadar biz böyle bir şey görmedik, öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.

 

Köyden İbrahim Erdoğan  (Dayı): Köyümüzün değerli öğretmenleri çok güzel çalışmalar yapmaktadır. Köyümüze adeta bambaşka bir hava kattılar. Çok gayret ettiler, çocuklarının yararına çok güzel işler yaptılar. Ramazan ayı Haftasonu demeden neredeyse her gün köyleri gezerek hem öğrencilerini kontrol ediyorlar hem de bir ihtiyaçları var mı yok mu diye soruyorlar ve gerekeni yapıyorlar. Onların emekleri ödenmez. Allah kendisinden razı olsun.

 

İzzet alagöz  (eşiyle beraber ): Başta okul müdürümüz olmak üzere tüm öğretmenlerimizden Allah razı olsun. Çocuklarımızla çok ilgililer. Bazen karşılayamadığımız ihtiyaçları öğretmenlerimiz karşılıyor. Eskiden böyle şeyler hiç görmemiştik. İmkanlarımız çok kısıtlı, öğretmenlerimizle aile gibiyiz. Allah onlardan razı olsun.

 

Tahide alagöz (Kürtçe): Allah devletimizden razı olsun, öğretmenlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Ben 3 tane yetim çocuk bakmaktayım. Durumumuz çok iyi değil ama öğretmenlerimiz kendi öz çocukları gibi bakıp ilgileniyorlar. Çoraplarından tutun da kalem defterine kadar, oyuncağına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Ramazan ayında çocuklarımın gıda ihtiyaçlarını bile karşıdalar. Daha neler söylenebilir ki…Çok şükür yükümüzü almışlar sırtlarına,  hakları ödenmez…

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-05-25 10:41 tarihinde yayınlandı. 4086 Defa okundu.