Kahta Kaymakamlığı Atatürk Anıtında düzenlenen program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.
Kahta'da İlköğretim Haftası Kutlandı

Kahta Kaymakamlığı Atatürk Anıtında düzenlenen program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ve Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına sunulmasıyla başladı.

Kahta Şeyhbaba İlkokulunda düzenlen program ile devam eden kutlama töreni, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen ve Okul Müdürü Aziz Darıcı’nın günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ile öğrenciler tarafından okunan şiirler ile devam etti.

Şeyh Baba İlk Okulu Okul Müdürü Aziz Darıcı, programın selamlama konuşmasında, “Sevgili öğrenciler, sizi bu geleceğe hazırlayan iyi niyetli çabaları boşa çıkarmayınız. Çok çalışınız. Okulunuzu, öğretmenlerinizi çok seviniz. Büyüklerinize saygınızı eksik etmeyiniz. Milli ve manevi değerlerin peşinden koşunuz. 15 Temmuz ihanet darbesinin bilinci ile büyünüz ki, bir daha bu topraklara kirli eller bulaşmasın. Tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftasını kutluyoruz, bu mesleğe gönül veren eğitimci arkadaşlara başarılar diliyor, öğrencilerimize zihin açıklığı versin temennisinde bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “Sevgili öğrenciler, büyük bir heyecanla gözlerinizdeki ışıltıyı, yüreğinizdeki sıcaklığı ve sesinizin cıvıltısını çok özledik. Hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Yeni bir başlangıç yeni bir heyecan, yeni bir sayfa, yeni geleceğe yürüyüş, iyiyi ve yeniyi yeniden keşfetme macerasına hep beraber başlayacağız.  Daha güzel bir gelecek oluşturmak adına öğretmen arkadaşlarımızla her türlü gayreti göstereceğiz.

Eğitim hiç şüphesiz sadece bizlerin yada öğretmenlerin etkide bulunacağı bir iş değildir.  Anne ve baba ile gördüğümüz her birey eğitimin içerisindedir. Çocuklarımız bizlerden etkileniyor. Bu nedenle her bireyin eğitime katkısına ihtiyacımız var. Milli bir sorumluluk anlayışı ile yaklaşıp destek olursanız bize emanet ettiğiniz çocuklarınızı daha güzel geleceğe taşıyabiliriz. 

Çok kıymetli öğretmen arkadaşlarım, gösterdiğiniz özveri ve fedakarlığı anlatmamıza gerek yok. Ama yeni bir başlangıç yeni bir heyecanla çocuklarımızı sevgiyle kucaklayacağınıza, yüreklerine dokunacağınıza, onlara ufuk olacağınıza inanıyoruz. Tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftasını kutluyoruz, bu mesleğe gönül veren eğitimci arkadaşlara başarılar diliyor, öğrencilerimize zihin açıklığı versin temennisinde bulunuyoruz” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Şeyhbaba İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri, okul hayatına yeni adam atan öğrencileri gül ile karşılayarak hoş geldiniz dedi.

Program, Kahta Kaymakamı Saadettin Doğan’ın öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet etmesi ve tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını kutlamasıyla sona erdi.

Şeyhbaba İlkokulunda düzenlenen programa, Kaymakam Saadettin Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Kurum Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-09-11 16:13 tarihinde yayınlandı. 1726 Defa okundu.