Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde bir  grup öğretmen kırsal kesimde yaşayan  öğrencilere kitap temin etmek için ‘’ Kardelenler Solmasın kampanyası’’ ile  yüzlerce  öğrencinin yüzünü güldürdü.
Kahta'da ‘’ Kardelenler Solmasın kampanyası’’  Projesi

Öğrencilerin her biri dağ başında kışın o zor şartlarında karda açan birer kardelen olarak gördüklerini ifade eden  TP Kahta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi  müdürü  Halit Akel,  başlattıkları kampanya hakkında şunları kaydetti:

‘’Korona virüsten dolayı hepimiz çok zor günler yaşamaya devam ediyoruz,  fakat köyde yaşayan kız öğrencilerimiz için çok daha zor ve sıkıntılı bir süreç. 12. Sınıf  öğrencilerimiz  gelecekle ilgili hayallerine ulaşma yolunda büyük bir engel ile karşılaştılar.  Şehir merkezlerinde yaşayan arkadaşları gibi  birçok imkanlara sahip değiller. Bizlerde  bu eşitsizliği ortadan kaldırmak için  öğretmenlerimiz ile beraber  kızlarımızın, umutları ve hayallerine tekrar kavuşmalarını sağlamak ve bir kez daha üzerimize düşeni yapmak için yola çıktık. 12 sınıf Öğrencilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu 150 farklıTYT ve AYT kaynak kitabı, 3 deneme sınavı ve köyde yaşayan her bir öğrenciye okumaları için 3’er adet kitap temin ederek  öğrencilerimizi evlerinde ziyaret ederek kitaplarını verdik.’’

Bu çalışmayı 15 öğretmenin tamamen gönüllülük esası üzerine  yaptığını, kitap verirken  öğrencilerin öğretmen ve  öğrencilerin büyük mutluluk ve heyecan yaşadıklarını  belirten Akel, bu umut yolculuğunda  emekleri ve gönülleriyle  katkı sunan tüm öğretmenlere, kardelenler adına teşekkür etti.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-01-06 15:51 tarihinde yayınlandı. 4485 Defa okundu.