2018 yılında ihalesi yapılıp yapım çalışmalarına başlanan Kâhta KYK yurdu inşaatında sona doğru yaklaşılıyor.
Kahta'da KYK Yurdunda Sona Gelindi

Kahta Meslek Yüksekokulu’nun hemen yanında inşaatı devam eden KYK yurdu tamamlandığında 500 öğrenciye barınma imkanı sağlayacak.

Tamamlandığında Türkiye'nin en modern yurtlarından biri olacak Kahta Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu tam 18 milyon liraya ihale edilerek 2019-2020 Eğitim ve Öğretim dönemine yetiştirilmesi hedefleniyor.

Modern donatılar, otel konforunda barınma olanakları, sosyal aktivite alanları ve devasa yemek salonları ile öğrencilere ev sıcaklığında hizmet sunacak.

İlçemizde yüksek okulda eğitim alan öğrencilerimize en iyi şartlarda, sağlıklı bir ortamda barınmaları için devletimiz tarafından modern bir yurt inşaatının yapıldığını ifade eden Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ise, 'Bu devasa projenin ilçemize kazandırılmasında başından beri emekleri ve gayretleri olan Adıyaman Milletvekilimiz Sayın Ahmet Aydın başta olmak üzere diğer milletvekillerimiz Sayın İ. Halil Fırat'a, Sayın M. Fatih Toprak'a ve Sayın Yakup Taş'a öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum.’ şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-19 15:16 tarihinde yayınlandı. 6077 Defa okundu.