Kahta ilçesinde hayata geçirilen ‘’ Kitabım Etkinlik Hazinem projesi ‘’ ile öğrenciler okudukları kitabın etkisinde kalarak köy okullarına atkı bere gönderdi.
Kahta'da miniklerden kocaman proje

Kahta Şehit Muhammet Fatih Safitürk ilkokulu öğretmenlerinden Tenzile Coşkun tarafından eTwinning projesi kapsamında hayata geçirilen ‘’Kitabım Etkinlik Hazinem projesi’’ kapsamında okul öncesi eğitim alan öğrencilere ‘’Bu Kış Kimse Üşümeyecek’’ kitabı okutuldu. Yardımlaşma konulu kitaptan etkilenen öğrenciler kendi harçlıkları ile aldıkları atkı ve bereleri İlçeye bağlı Erikdere ilkokulu okul öncesi eğitim gören öğrencilere hediye ederek, gönül bağı köprüsü kurdular.

Proje sorumlusu öğretmen Tenzile Coşkun şunları söyledi:

‘’Okul öncesi dönemde kitap okuyan çocukların okuma, dinleme yetisi ve dil gelişmesi daha hızlı olduklarını, sözcük dağarcığı geliştirir ve aynı zamanda kitaplar dış dünya hakkında bilgi edinmenin bir yolu olup çocuğun ufkunu genişletir. İşte Kitabım Etkinlik Hazinem projemizin temel amacı bunları hayata geçirmektir. Çocuklarımız belirlenen hikaye kitaplarını destekleyecek nitelikte etkinlikler yapılarak okuduklarını hayata geçirme olanağına kavuşuyor.’’

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-02-12 12:53 tarihinde yayınlandı. 1476 Defa okundu.