Adıyaman’ın Kahta ilçesinde fakir ve yardıma muhtaç öğrenciler ve aileler yararına kermes düzenleniyor.
Kahta’da öğrenciler için  kermes

Kahta Çağrı Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Kahta’da fakir ve yardıma muhtaç öğrenciler ve aileler yararına 12 Eylül-15 Eylül tarihleri arasında Kahta Yüzüncü Yıl Parkında kermes düzenlenecek.

Yiyecek, içecek, kitap, çeyiz ve giyim vb. ürünlerin satılacağı organizasyonda ziyaretçilere hanımların evde hazırlayıp kermese sunduğu birbirinden güzel köfte, gözleme, dolma ve Doğu mutfağına ait farklı yöresel lezzetler kermeste hayırseverleri bekliyor. Havlu ve yatak örtüsü gibi çeyiz ürünlerinin satılacağı kermeste, çocuk ile bay bayan giyim eşyaları da satılacak. 

Kermesin tertip komitesi başkanı Mehmet Sivil, 4 gün boyunca açık kalacak kermese tüm halkı beklediklerini bildirdi. Hayırsever vatandaşlar ile yardıma muhtaç öğrenciler ve aileler arasında köprü vazifesi gördüklerini dile getiren Sivil, “Bu tür hayırlı faaliyetlerle birçok mağduriyetin giderildiğine şahit olmuşuz. Hayırsever vatandaşlarımızı 12 – 15 Eylül tarihleri arasında Yüzüncü Yıl Parkında açtığımız kermesimize bekliyoruz” dedi.

Kahta Haber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-14 06:12 tarihinde yayınlandı. 2514 Defa okundu.