Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasının finali yapıldı.
Kahta’da Zeka Oyunları Yarışması

İlçe genelinde düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasına katılan öğrencilerin sosyal gelişimlerinin desteklenmesi, zamanlarının daha verimli geçirmeleri amaçlanıyor. 

 

TPAO Atatürk İlkokulu'nda yapılan yarışmanın finaline ilçedeki 17 okuldan 82 öğrenci katıldı.

 

Yarışlar, Mangala, Sudoku ve Rubik Küp dallarında gerçekleştirilen yarışmalarda bütün öğrenciler eğlenerek kazandı. 

 

Gün boyunca süren zeka oyunları yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi. 

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, TPAO Atatürk İlkokulu Müdürü Mehmet Yıldırım, okul idarecileri öğretmenler ve veliler, yarışmaya katılan öğrencilerin heyecanına ortak oldu. 

Zeka oyunları yarışmasının amacına dikkat çeken Proje Koordinatörü Eğitimci Fatih Kuzu, “Bugün sırasıyla sudoku, Rubik Küp ve Mangala yarışması düzenledik. Şuana kadar yarışmaya 17 okuldan 82 öğrenci katıldı. Oldukça güzel bir katılım. Son zamanlarda maalesef çocukların telefon, tablet ve bilgisayar gibi teknoloji bağımlılığı artmış durumda. Amacımız zeka oyunlarını daha fazla oynayarak bu teknoloji bağımlılığından kurtarmaktı. Şuana kadar başarılı olduğumuza da inanıyorum. Çünkü çocuklar büyük bir heyecanla gelip yarışmalara katıldılar. Bu konuda çok mutlu olduklarını düşünüyorum. Aynı şekilde öğretmen arkadaşlardan da olumlu tepkiler aldık” dedi. 

Dereceye giren öğrencileri kutlayan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, düzenlenen Zeka Oyunları Yarışmasına katılan öğrencilerin sosyal gelişimlerinin desteklenerek zamanlarının daha verimli geçirmeleri amaçlandığını söyledi. 

Teknoloji bağımlılığının ciddiye alınması gerektiğini vurgulayan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, “İlçemizde 3 kategoride zeka oyunları yarışması düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığımızın çocukların becerilerini geliştirmek adına beceri ve tasarım atölyeleri kapsamında ilçemizde yarışma düzenledik. Düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmasını istiyoruz. Günümüzde ne yazı ki, gerçekten çok ciddiye alınması gereken bir teknoloji bağımlılığı var. Hem bu bağımlığı aşmak, hem de çocuklarımızın zihinsel, düşünsel gelişimini sağlamaların adına zeka oyunlarına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çok önem veriyoruz. Bu anlamda öğretmenlerimize bu konuda eğitim verdik. Onlar da kendi okullarında bu oyunları öğretmeye başladılar. Nihayetinde ilçemiz genelinde zekaoyunları yarışmaları düzenledik. Burada dereceye giren öğrencilerimize çeşitli hediyelerini takdim ettik.” diye konuştu. 

 

Öğrencilerin sportif, düşünsel ve zihinsel yönünden gelişmelerine destek olan her türlü faaliyetleri desteklerini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, “Geleceğimiz teminatı olan çocuklarımızın milli ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirilmesi konusunda birçokprojedeilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli olarak çalışıyoruz.Projenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Çok sayıda öğretmen ve velinin takip program Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğünce hazırlanan hediyelerin öğrencilere takdim edilmesiyle sona erdi.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-05-21 11:14 tarihinde yayınlandı. 1915 Defa okundu.