Adıyaman'ın medarı iftiharı Kahtalı Mıçe Kahtalı ilçede eğitim gören özel eğitim sınıfı öğrencileri kahvaltıda bir araya geldi.
Kahtalı Mıçe Öğrenciler İle Bir Araya Geldi

Mevlana Ortaokulu tarafından organize edilen ‘Geleneksel Özel Eğitim Sınıfı Kahvaltı’ programında Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören özel eğitim sınıfı öğrencileri ve velileri katıldı.

Kahtalı Mıçe, Burada öğrenciler ile bulunmanın büyük mutluluğunu yaşadığını, cennet kokan bu minik kardeşleriyle buluşmanın kendisine verdiği manevi havayı  anlatamayacak kadar güzel olduğunu dile getirdi. 

Özel gereksinimi bulunan bireylerin toplumla bütünleşmesi, kaynaşması ve sosyal becerilerinin gelişmesi amacıyla projeye destek verdiklerini belirten Kahta Mevlana Ortaokulu Müdürü Bahri Ergün, “Öğrencilerimiz okul öncesinden üniversiteye kadar olan tüm kademelerde kaliteli bir eğitim alması biz eğitimcilerin en büyük görevlerinden birisidir. Öğrencilerimizin kaliteli bir eğitim görmeleri ve hayata en güzel şekilde hazırlamak için çalışacağız. Özel gereksinimi bulunan öğrencilerimiz için Kahta Kaymakamlığımız ile birlikte güzel bir program hazırladık. Öğrencilerimiz programda güzel bir şekilde muhabbet ederek kahvaltılarını yaptılar. En sonunda ise gönüllerince oynayarak eğlendiler.

Mesai kavramını gözetmeksizin tüm enerji ve sevgisini bu çocuklarımıza adayarak çalışan başta özel eğitim sınıfı öğretmenlerimiz Fikriye Kesin ve Nuran Tandoğan olmak üzere tüm özel eğitim sınıfı öğretmenlerimize teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.” dedi.

Kaymakam Selami Korkutata ise “Özel Eğitim sınıflarının önemi ve gereği gerçekten de çok büyüktür. Burada eğitim gören öğrencilerimize her türlü imkanı seferber etmiş durumdayız. Her zaman onlarında yanında ve destekçileri olmaya büyük özen gösteriyoruz.” şeklinde konuştu.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2022-06-10 09:50 tarihinde yayınlandı. 10649 Defa okundu.