Kahta ilçesi için 2018 yılında ihalesi yapılıp inşaat çalışmalarına başlanan KYK yurdunun inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.
Kahta'ya 500 Kişilik Öğrenci Yurdu

Kahta Meslek Yüksekokulu’nun hemen yanında inşaatı devam eden KYK yurdu tamamlandığında 500 öğrenciye barınma imkânı sağlayacak.
 
İnşaat çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan ilçe kaymakam Ahmet Gazi Kaya; ‘Devletimizin ilçemize sunduğu projeler adım adım gerçekleşiyor. Kredi Yurtlar Kurumu Yurdumuz tam 18 milyon liraya ihale ederek 2019-2020 Eğitim ve Öğretim dönemine yetiştirmeyi hedefliyor ve ilçemizdeki yurt kapasitesini arttırmayı planlıyoruz’ dedi.
 
Özellikle Adıyaman Milletvekilimiz Ahmet Aydın’ın ilçemizdeki eğitim yatırımlarına son derece önem verdiğine dikkat çeken Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
‘İlçemizde yüksekokulda eğitim alan öğrencilerimize en iyi şartlarda, sağlıklı bir ortamda barınmaları için modern bir yurt inşa ediyoruz. 500 öğrencimize hizmet verecek bu yurdu gelişmiş donatılarla ve KYK tarafından Türkiye çapında yaptığı yurtlardan en güzelini ilçemize kazandıran başta Adıyaman Milletvekili Sayın Ahmet Aydın olmak üzere tüm milletvekillerimize öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız adına teşekkürlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum.’

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-10 14:48 tarihinde yayınlandı. 3146 Defa okundu.