Kahta ilçesinde Kahta İmam Hatip Mezunlar Derneği(KİMDER) ilçede öğrenim gören yaklaşık 700 öğrenciye giyim ve kitap yardımında bulundu.
KİMDER’den  öğrencilere  giyim yardımı

Kahta ilçesinde Kahta İmam Hatip Mezunlar Derneği(KİMDER) ilçede öğrenim gören yaklaşık 700 öğrenciye giyim ve kitap yardımında bulundu. KİMDER, ‘Kardeş okul’ projesi kapsamında Kahta ilçesinde İmam Hatip Ortaokul ve İmam Hatip Liselerinde eğitim gören öğrencilere giyim ve kitap yardımında bulunarak eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Hayırsever vatandaşlardan toplanan yardımlar ilçedeki ve ilçeye bağlı köy okullarında eğitim gören öğrencilere Adıyaman il Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen ve KİMDER yönetim kurulu üyeleri tarafından takdim edildi.

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlardan yardım talep ettiklerini belirten KİMDER Başkanı Osman Dündar, “çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim görmesi için elimizden gelen her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz”  ifadelerini kullandı.

Adıyaman il Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, yardım kampanyasında emeği geçen KİMDER üyelerine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

KİMDER tarafından düzenlenen yardım törenine Adıyaman il Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, ilçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, ilçe Müftüsü Rıfat Çevik, KİMDER Başkanı Osman Dündar, dernek üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-25 09:10 tarihinde yayınlandı. 1603 Defa okundu.