Kahta ilçesinde İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği(KİMDER) İmam Hatip okullarında eğitim gören yaklaşık 300 öğrenciye ayakkabı yardımında bulundu.
KİMDER'den öğrencilere yardım

Yapılan yardım ile ilgili açıklamalarda bulunan KİMDER Başkanı Osman Dündar, "Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Geleceğe dair en güzel yatırım eğitime yönelik yapılan yatırımdır. Bizler de milli ve manevi değerlerine bağlı bireylerin yetiştirilmesi için elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. 2020-2021 eğitim-öğretim yılında ilçemizdeki tüm 8. Sınıf öğrencilerine kaynak kitap yardımında bulunmuştuk. Yeni eğitim öğretim yılında da yine kaynak kitap desteğimiz olacaktır. Şimdilik  Zafer Kırtasiye sahibi yardımsever Hacı Yusuf Tatar beyin katkılarıyla ihtiyaç sahibi 300 öğrencimize marka ayakkabı yardımında bulunduk. İmam Hatip okullarında ve diğer okullarımızda okuyan tüm öğrencilerimize elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Yardım dağıtımına katılan Kahta Kaymakamı Selami Korkutata, geleceğin teminatı olan öğrencilere hayallerini gerçekleştirmenin yolunun kitap okumaktan geçtiğini ifade ederek "Gerek okul dersleri gerek ise üniversite sınavlarına daha iyi hazırlanmanız için bu gibi STK’ların desteği sürekli sizlerle olacaktır. Yapılan yardımlardan ötürü KİMDER'e teşekkür ederim." diye konuştu.

Kahta İmam Hatip Ortaokulu ve Kahta Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programa, Kaymakam Selami Korkutata, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek, Eğitime Destek Platformu İlçe Temsilcisi Lütfü Başli ve Kahta İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Osman Dündar katıldı.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-11-02 15:03 tarihinde yayınlandı. 3163 Defa okundu.