Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘Kahta Neşeli Adımlarla Mutlu Yarınlara Gidiyor’ projesi kapsamında düzenlenecek olan ‘Kitap Okuma’ kampanyasına büyük destek.
Köy Okullarına Binlerce Kitap

Eğitim ve öğretimde kaliteyi artırarak milli ve manevi duygularına sahip bireylerin yetiştirilmesine yönelik hazırlanan projenin ‘kitap okuma’ kampanyasına destek olmak amacıyla 28 köy okulu kütüphanesi zenginleşiyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı(SODES)’na sulunan proje kapsamında ilçeye bağlı köy okullarında kullanılmak üzere 7 bin adet kitap okuyucusu için hazırlanıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde okuyucusu için hazırlanan kitaplar, gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından köy okullarında öğrenim gören okuyucusuyla buluşacak.

Proje kapsamında düzenlenen ‘Kitap Okuma’ kampanyasıyla öğrencilerin kitap ihtiyaçlarının karşılanarak okuma alışkanlığının kazandırılması hedefleniyor. Öğrenciler kitapları okuyarak kompozisyon yarışmasına katılacak. Başarılı olan öğrenciler çeşitli hediyeler ile ödüllendirilecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Binasında gerçekleşen törene, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selahattin Öztürk, Proje Koordinatörü Lütfü Başlı, ARGE Birimi yetkilileri ve okul müdürleri katıldı

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-08 19:57 tarihinde yayınlandı. 1211 Defa okundu.