Alidam Köyü Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Alidam Köyünde eğitim gören öğrencilere kırtasiye, giyim ve spor malzemesi yardımında bulundu.
Köy Okuluna Eğitim Desteği

Alidam Köyü Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Kahta İlçesine bağlı Alidam Köyünde eğitim gören yaklaşık 200 öğrenciye soğuğa dayanaklı mont, ayakkabı, defter, kalem ve spor malzemesi desteğinde bulundu.

Alidam Köyü Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Bektaş, “köyümüz şehir merkezlerine uzak ve dağlık bir bölgede bulunuyor. Köyümüzde kış ayları çok soğuk bir şekilde geçiyor. Öğrencilerimizin üşümemesi için kışlık giysi yardımında bulunduk. Ayrıca öğrencilerimizin daha iyi bir şekilde eğitimlerini tamamlayabilmeleri içinde kırtasiye ve spor malzemeleri yardımında bulunduk. Derneğimize katkıda bulunarak bu gün öğrencilerimizi sevindiren hayırseverlerimize teşekkür ederim “ şeklinde konuştu.

Eğitime yönelik yapılan yatırımların her daim desteklenmesi gerektiğini kaydeden Kaymakam Saadettin Doğan, Alidam Köyü Kültürel ve Sosyal Yardımlaşma Derneğine ve hayırseverlere teşekkür etti.

Alidam Köyü İlkokulunda gerçekleşen malzeme dağıtım törenine Kaymakam Saadettin Doğan ve İlçe Milli Eğitim Müdür Şube Müdürü İsmail Öner katıldı

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-11-20 15:07 tarihinde yayınlandı. 2299 Defa okundu.