Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilk “öğrenci buluşmaları”nı gerçekleştirdi
Öğrenci buluşmaları Başladı

 Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi, “öğrenci buluşmaları”nın ilkini, belediye konferans salonunda düzenledi. Program, Kur’an-i Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardında Adıyamanlılar Vakfı’nın hizmetlerini anlatan sinevizyon gösterisi yapıldı.

Programa, Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Başkanı Abdülhamit Ünsal, vakfın yönetim kurulu üyeleri ve bursiyerler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Abdülhamit Ünsal, vakfın kuruluş aşamasını anlattı. Adıyamanlılar Vakfı’nın günden güne geliştiğini, büyüdüğünü belirten Ünsal, ”Vakfımızın Ankara şubesi de açılarak hizmete yeni bir halka ekledik. ‘Nasıl daha iyi bir geleceğe sahip olabiliriz?’ konusunu düşünmemiz ve bunun için harekete geçmemiz lazım. İnancımız gereği üzerinde güneşin doğup battığı her yerden sorumluyuz. Vakıf olarak eğitime verdiğimiz destek artarak devam edecek.” şeklinde konuştu.

Ünsal, yeni öğretim yılında tüm bursiyerlere başarılar diledi.

Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Başkan Vekili Yakup Akıncıoğlu, gençlerin, gençliğin öneminden bahsetti.

“Şu anda dünyada yeniden bir şekillenme yaşanıyor.” diyen Akıncıoğlu, ”Türkiye bu şekillenmenin doğurduğu savaşın tam ortasında. Bu savaştan zaferle ayrılmak için en başta kendimizi iyi tanımamız lazım. Peygamber Efendimiz zamanında ona inananların çoğu gençlerden oluşuyordu. Bu programlar sizin faydanız için yapılıyor. Bu programlardan faydalanmaya çalışalım.” değerlendirmesinde bulundu.

 Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şubesi Komisyon Başkanı Mahmut Ateş ise, bursiyerler için bursiyerlerin öneminden bahsetti.

Ateş, ”Bugün size rehberlik eden vakfımız, yarın siz devlete hizmet etmeye başlayınca sizinle gurur duyacaktır.” İfadelerini kullandı.

Haber: Yusuf ATLIHAN

 

 

Editör: Yusuf ATLIHAN

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-01 17:05 tarihinde yayınlandı. 1903 Defa okundu.