Kahta Naze Bedir Metiner Anaokulu öğrencileri, eko okullar projesi kapsamında geri dönüşüme dikkat çekmek amacıyla artık malzemelerden tasarladıkları giysiler ile ‘Artık Materyal’ defilesi düzenledi.
Öğrencilerden Artık Materyal Defilesi

Kahta Naze Bedir Metiner Anaokulunda eğitim ve öğretim gören yaklaşık 155  öğrenci, anne, baba ve öğretmenlerinin desteğiyle gazete, plastik bardak, poşet ve karton gibi ürünlerden değişik elbiseler ve takılar hazırladı.

Minik öğrenciler, çok sayıda yaptıkları giysileri eko okullar projesi kapsamında ‘Artık Materyal’ defilesinde giyip ailerine ve öğretmenlerine tanıttı.

 

 

Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmesi ve velilerimizin çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmesi açısından bu tür etkinlikleri desteklediklerini belirten ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, “Artık materyaller çevremizde kullandığımız, daha sonra da kullanılmayacağı için çöpe atmayı, bir başka yerde saklamayı ya da biriktirmeyi düşündüğümüz hijyenik olan tüm doğal, fabrika yapımı ya da el yapımı maddeleri içerir. Zaman içinde özelliği bozulamadan muhafaza edilebilen ve işe yarmayacağı düşünülerek çöpe atılan her şey artık materyaldir. Artık materyaller çoğu zaman çocuklar için, satın alınan çok pahalı oyuncaklardan daha değerli olabiliyor. Çocuklarımıza değer verdiğimiz zaman onların neler yapabileceklerini bu defileyle görebiliyoruz. Çocuklarımız bu artık materyallerden oldukça harika ürünler ortaya çıkarabiliyor. Çizgi roman karakteri veya kendi oluşturduğu bir karakter için kostüm hazırlayarak yeteneklerini sergileyebiliyor" diyerek konuştu.

 

Yavuz Selim Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen programa, ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, öğretmenler ve veliler katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-01-17 15:26 tarihinde yayınlandı. 5124 Defa okundu.