Hayırsever iş adamları tarafından Gerger'de eğitim gören maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kışlık giysi yardımı yapıldı.
Öğrencilere Giysi Yardımı

Gerger İlçesine bağlı Gürgenli Ortaokulunda İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Köy muhtar ile okulda öğrencilere kışlık giysi ve çanta dağıtıldı.

Soğuk kış günlerinde öğrencilerin olumsuz etkilenmemesi için, köy muhtarı Yüksel Kızılkaya'nın çabalarıyla İstanbul'da bulunan Gürgenli iş adamlarından yardım istedi. İş adamları bu çağrıya duyarsız kalmadı ve yaklaşık 200 öğrenciye,ihtiyacını karşılayacak yardım gönderdiler.

Gelen yardımların dağıtımında Gerger Milli Eğitim Müdürü Abdülmüttalip Erek köy muhtarı Yüksel Kızılkaya Okul Müdürü Mehmet Güneş ile sınıfları dolaşarak gelen yardımları taşıma ile gelen öğrenciler dahil 200 öğrenciye dağıtıldı. Öğrencilere dağıtılan yardım nedeniyle öğrencilerin sevinçleri gözlerinden okundu.

Okul Müdürü Mehmet Güneş, yapılan yardımlardan dolayı Başta Köy muhtarı Yüksel Kızılkaya, İstanbul'da yardım gönderen Görgenli iş adamlarına teşekkür etti.

Haber: Murat Kurt-Kahtahaber

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-12-26 10:31 tarihinde yayınlandı. 2999 Defa okundu.