Kahta ilçesinde ilk ders zili çaldığında öğrenciler ile bir araya gelen Jandarma öğrencileri ‘’Güvenli Eğitim’’ projesi kapsamında bilgilendirdi.
Öğrencilere ilk dersi  Jandarma verdi

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde  ilk  ders  zili  çaldığında öğrenciler  ile bir araya gelen Jandarma öğrencileri ‘’Güvenli Eğitim’’ projesi kapsamında bilgilendirdi.

İlçeye Bağlı  Salkımbağı İlk ve Ortaokul’unu ziyaret eden İlçe Jandarma Komutanı  Mustafa Baş ve beraberindekiler   İç İşler  Bakanlığının yayınladığı genelge dahilinde  okullarda alınacak güvenlik önlemleri konusunda öğrencileri uyardı.

İlçe Jandarma Komutanı Baş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla gönderilen "2017-2018 Eğitim-Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri" genelgesinde çocuk ve gençlerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim dönemi geçirmeleri için okullarda alınan güvenlik tedbirlerine bu yıl da devam edeceğini söyledi.

Baş, okullarda suç ve suçluyla mücadele kapsamında eğitim kurumlarında buna benzer faaliyetlerin devam edeceğini,  güvenlik tedbirleri yönünden öncelikli okulların giriş, çıkış ve açık olduğu saatlerde ekipler görev alacaklarını, okullarda kolluk kuvvetleri personelinden "Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi" ise tüm okullar için görevlendirildiğini kaydetti.

Güvenli eğitim koordinasyon görevlilerince yapılan değerlendirmeler sonucunda okul ve çevresindeki risk faktörlerinin ortadan kaldırılmasına yönelik tedbirler diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde gerekli önlemler alınarak koordine şeklinde devam edeceği bildirildi.

Haber:İsmail Kaya- Kahta Haber

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2018-09-17 09:07 tarihinde yayınlandı. 1615 Defa okundu.