Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde İlçe Sağlık Müdürlüğü okullarda Kariyer Günleri ve Aşı Bilgilendirme programları düzenleyecek.
Okullarda kariyer günleri ve aşı bilgilendirme yapılacak

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerince ortaöğretim kurumlarında sağlık alanında radyoloji ve acil tıp teknisyenliği gibi meslek alanları hakkında öğrencilere bilgi verecek.

Kariyer günleri programına veliler de davet edilerek 12 yaş üstü çocuklar için Covid-19 aşılama programı hakkında bilgi verilecek. Velilerin E-Nabızdan vereceği Aşı Onayı ile 12 yaş üstü çocukların aşılanma programına alınması sağlanacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen program hakkında “Kariyerleri günleri programında öğrencilerimiz merak ettiği konular hakkında sağlık personellerden gerekli bilgileri alacak. Ayrıca aşı stantları kurularak velileri tarafından aşı onayı alınan öğrenciler burada aşı takvimini başlatmış olacak.”

Programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Türk, İlçe Sağlık Müdürlüğü Yetkilisi Dr. Dilek Ener ve Okul Müdürleri katıldı.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2021-10-04 15:39 tarihinde yayınlandı. 3399 Defa okundu.