ÖSYM tarafından yapılan Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme sınavında Kahta BİST Kız imam hatip Anadolu lisesi felsefe öğretmeni Mehmet Özen Güney-doğu Anadolu Bölgesinde 1. Türkiye genelinde ise 4. Olma başarısını gösterdi.
Özen Türkiye Dördüncüsü  Oldu

15 Mart 2020 tarihinde ÖSYM tarafından Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme sınavı yapıldı.  2 yıldan beridir MEB yöneticileri şeffaf ve objektif kariyer ve liyakata uygun olan seçme sınavı ile belirlemektedir.  Adıyaman özellikle de Kahta eğitimcileri bu sınavlara etkin bir şekilde katılmakta ve Türkiye ortalamasının çok üstünde sonuçlara ulaşılmaktadır. 

Bu yıl da 15 Mart tarihinde yapılan sınavda Kahta BİST Kız imam hatip Anadolu lisesi felsefe  öğretmeni Mehmet özen EKYS (okul müdürlüğü ve yardımcılığı) sınavında ilimizde 1. Güney-doğu Anadolu Bölgesinde 1. Türkiye genelinde ise 4. Olma başarısını göstermiştir.

Mehmet Özen Kahta da TPAO Atatürk ilk/orta okulunda (2004/2010) Şehit Mehmet  özbek ilk/orta okulunda (2010/2018) tarihlerinde okul müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

Mehmet özen 2002 2 aşamalı yöneticilik sınavında 2009 yılı yöneticilik sınavlarında da Kahta 1. Si  il 2. Türkiye geneli ise 5. Olmuştu.

Strateji planlama, Toplam Kalite Yönetimi ve proje Döngüsü üzerine formatorluk eğitimleri olan Mehmet özen aynı zamanda TKY alanında 2012 yılında Kahta Mevlana Ortaokulunum "Koçum Benim " projesi ile Türkiye 2. Si olan projede dönemin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir.  Mehmet özen  e bu atama döneminde başarılar dileriz.

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-07-04 11:13 tarihinde yayınlandı. 6981 Defa okundu.