Eğitime katkıda bulunmak isteyen hayırseverler, Kahta Büyükbağ Köyü Ortaokuluna kütüphane yaptırarak kitap desteğine bulundu.
Sağlıkçılardan Eğitime Kitap Desteği

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1973 yılı mezunları, ‘O Çocuklar da Bizim Çocuklarımızdır’ projesi kapsamında Büyükbağ Ortaokuluna kütüphane rafları yaptırdı.

 

Daha sonra yarının büyüklerinin eğitim faaliyetine destek olmak isteyen hayırseverler, köy okuluna yaklaşık 250 kitap ve kırtasiye bağışında bulundu.

 

Geleceğin teminatı olan çocuklara yapılan bu yardımlara teşekkür eden Okul Müdürü Ziya Duran, “Çocuklarımızın kütüphane ve kitap ihtiyacı bulunuyordu. Bunu daha önce okulumuza BOCCE oyun sahasının İzmir Kız Lisesi 6/B mezunları tarafından kurulmasında destekleri olan Melek Köksal Erkişi ile paylaştık. Daha sonra Melek Köksal, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi 1973 yılı mezunlarına yardım talebimizi iletti. Hayırseverlerimiz tarafından okulumuza kütüphane rafları yapıldı. Kütüphanemiz yaklaşık 250 kitap ile öğrencilerimizin hizmetine açıldı. Başta Melek Köksal Erkişi ve Abdullah Ceran olmak üzere tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 

1973 Ege Tıp Fakültesi mezunları olarak düşünebilen, düşündüğünü faaliyete geçirebilen, milli ve manevi değerlerine bağlı bireylerin yetiştirilmesine destek olmak istedikleri belirten Dr. Abdullah Ceran; “Devre arkadaşlarımızla eğitim öğretime önem vermekteyiz. Geleceğe dair yapılacak en büyük yatırımın eğitime yönelik yapılan yatırımlar olduğu düşüncesinden hareket ediyoruz. Bu doğrultuda Büyükbağ Köyümüzde kütüphane kurulması ve kitap temini noktasında arkadaşlarımızla beraber elimizden geldiğince karınca kararınca destek olmak istedik. Mütevazi bir kitap rafı ile bir miktar kitap temin ederek okulumuza bağışladık” diye konuştu.

 

Eğitim öğretim kalitesinin artırılmasına yönelik yatırımlardan onur duydukları belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tunçmen, Katkılarından ötürü 1973 Ege Tıp Fakültesi Mezunları, İzmir Kız Lisesi 6/B Mezunları ve Okul İdaresi ile öğretmenlerine teşekkür etti.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-11-03 11:33 tarihinde yayınlandı. 3000 Defa okundu.