Kahta'nın eğitim alanında ulu çınarlardan biri olan Hürriyet İlkokulu öğretmeni Sait Sivil emekli oldu.
Sait Sivil Emekli Oldu

Onun mesleğe  olan aşkını  anlatmak için sözcükler  yetersiz  kalır.  Sait Sivil hoca yaklaşık yarım asırlık  sürdürdüğü meslek hayatına noktayı  koymak  zorunda  kaldı. Yaş ilerledikçe  onun  eğitim alanında  verdiği  mücadele  daha da arttı. Bu  mesleğe  1972 yılında  başladı. Yarım asır  boyunca hep  insan  yetiştirdi.  Öğrencileri  doktor  oldu,  mühendis oldu, iş adamı oldu fakat o hep '' Sait Hoca''  olarak kaldı.

Yaklaşık  25 yıl boyunca  eğitim çiçeklerini yetiştirdiği  bu okul onun evi oldu, gönül meskeni  oldu. Ve  artık  Sait  Hoca içinde  vermesi  gereken zor  karar  anı gelmişti. Çocuklardan, okulundan  ayrılma zamanı  gelmişti.  Meslektaşları  onun için veda  partisi  düzenledi, fakat o  ayrılık  gününe alışık değildi.  Hayatının büyük bir  çoğunluğunun geçtiği  bu  meskenden uzaklaşmak, bir  daha  gelmemek onu derinden  üzüyordu. Ama  onun tek teselli kaynağı  yüzlerce  adam gibi  adam yetiştirmişti. 

O herkesin abisi, o Sait  Sivil Hocamız. Yolun açık  olsun güzel insan. Rabbim yardımcın olsun  ulu çınar, öğreci ve veliler  seni asla unutmayacak..

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2019-02-06 10:24 tarihinde yayınlandı. 5582 Defa okundu.