Kahta ilçesine bağlı Eskitaş Köyü Şehit Nihat Deniz Ortaokulu Sosyal Bilimler öğretmeni Deniz Özger onlara çuval çuval hediye götürerek yüzlerini güldürdü.
Sırtında  çuval ile öğrencilerine hediye  dağıtıyor

Adıyaman’ın Kahta  ilçesinde  bir  ilkokul öğretmeni  öğrencilerden aldığı bolca kitap okuma sözüne karşılık, onlar için internette  başlattığı  kampanya  ile  topladığı  çuval çuval oyuncak  dağıtarak öğrencilerin yüzünü güldürdü.

Yeni tip covid-19  salgınından dolayı evden çıkamayan,  okula  gidemeyen öğrencilerden  bolca kitap okuam sözü  alan   Kahta  ilçesine bağlı  Eskitaş Köyü Şehit Nihat Deniz Ortaokulu Sosyal Bilimler  öğretmeni Deniz  Özger  onlara  çuval çuval  hediye  götürerek yüzlerini güldürdü.

İlçeye yaklaşık 60 kilometre uzaklıkta  bulunan köyün öğrencilerinin genelde  taşımalı eğitim ile  çevre  köylerden geldiğini,   bölgenin sosyo ekonomik durumu iyi  olamayan ailelerden  oluştuğu için öğrencilerin çoğunun neredeyse hiçbir sosyal, kültürel, sportif veya sanatsal etkinliklerden katılmadıklarını gördüğü  için adını ‘’Umut’’  verdiği  çalışmasını başlattığını  belirten Sosyal Bilimler  öğretmeni Deniz  Özger, kısa  sürede  sosyal paylaşım  sitelerinde  ve  internette  kurduğu  gruplarlar ile öğrencilere  hediye  bağış kampanyası  düzenledi. Kısa  sürede  ülkenin her  tarafından  destek telefon, mesaj ve mailleri  alan öğretmen Özger başlattığı kampanyanın karşılık  bulduğunu  görünce daha  çok çalışma yaptı.

Başlattığı  proje hakkında  açıklama yapan Özger  şunları dile  getirdi:

‘’ Köy okulunda  okumak metropol de  okumaya  benzemez, o açığı  kaptmak da en çok biz  öğretmenlere düşer. Evet belki ülkenin kaderini değiştiremem, ilimi ilçemi kalkındıracak çok üst seviyelere taşıyacak büyük değişimlere imza atacak radikal değişikliler gerçekleştiremem ama en azından kendi görev yerimde bunları yapabilir ve bir gün bu söylediklerimin hepsini yapabilecek kocaman yürekler yetiştirebilirim. İlk önce okulun ihtiyaç listesini  hazırladım ve  listeleri  tanıdığım kişilere  gönderdim. Daha sonra  hiç tanımadığım insanlar ile  irtibata geçtim ve  hepsinden  olumlu yanıt aldım. O zaman benim ve  öğrencilerimin yalnız olmadığını öğrendim.’’

Okulda  eğitim gören  330 öğrencilerin tanımadıkları  abileri, ablalarının olduğunu gören  öğrencilerin artık  hedefleri  olduğunu,okula  gelen her  bir  koliler ile  onlara  ayakkabı, bot, mont, kırtasiye malzemeleri, oyuncak, hediyelik eşya geldiğini  kaydeden  Özger, öğrencilerin çok mutlu olduğunu ve  kendilerine  destek çıkan insanlarla mektuplar göndererek teşekkür ettiklerini  söyledi

Özger, Koronavirüs  salgınında onların yüzlerini  güldürmeye devam ettiklerini gelen hediyeleri dezenfekte işlemlerinden  sonra  köye  götürerek sırtında çuval ile  dağıtmaya  devam ettiğini, tüm öğrenciler  adına  desteklerini esirgemeyen iyi yürekli insanlara  teşekkür  etti.

 

Editör: İsmail KAYA

Bu Habere Tepkiniz Nedir? Bu haber 2020-05-31 14:07 tarihinde yayınlandı. 5546 Defa okundu.